W krajach, w których działa Disney+, "Mulan" nie trafi do kin

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/W+krajach%2C+gdzie+dzia%C5%82a+Disney%2B%2C+%22Mulan%22+nie+trafi+do+kin-138771
W krajach, w których działa Disney+, "Mulan" nie trafi do kin
Wytwórnia Disneya ogłosiła, że rezygnuje z kinowej premiery "Mulan". 4 września film trafi bezpośrednio na serwis streamingowy Disney+.

Widowisko w reżyserii Niki Caro  ma być dostępne w usłudze premium: aby je zobaczyć, abonenci platformy będą musieli zapłacić 29,99 $.

A teraz dobra informacja dla polskich widzów: we wszystkich krajach, gdzie Disney+ nie jest dostępny, wciąż planowana jest kinowa dystrybucja filmu.

Kosztująca 200 milionów dolarów "Mulan" to jak dotąd najdroższa produkcja, która będzie dostępna wyłącznie na VOD. Czy podobny los czeka w przyszłości inne duże filmy studia jak np. "Czarną Wdowę" albo "Co w duszy gra"? - Traktujemy "Mulan" jako coś jednorazowego. Nie twierdzimy, że istnieje jakiś nowy model dystrybucyjny, którego wprowadzenie rozważamy - zarzeka się prezes Disneya Bob Chapek.

"Mulan" miała trafić do kin pod koniec marca. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że wytwórnia zmuszona była odłożyć premierę filmu.

Aby obronić kraj przed najeźdźcami z północy cesarz Chin wydaje dekret nakazujący rekrutację do armii jednego mężczyzny z każdej rodziny. Hua Mulan, najstarsza córka utytułowanego wojownika, decyduje się w tajemnicy wyruszyć na wojnę zamiast niedomagającego już ojca. Przebrana za mężczyznę Hua na każdym kroku poddawana jest próbom wymagającym od niej zmobilizowania wewnętrznej siły i wykorzystania pełni swoich możliwości. W wyniku tej wielkiej przygody dziewczyna staje się niezłomną wojowniczką oraz zdobywa szacunek wdzięcznego narodu i... dumnego ojca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones