Z "Mad Maxa" do "Nosferatu" Roberta Eggersa?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Z+%22Mad+Maxa%22+do+%22Nosferatu%22+Roberta+Eggersa-147995
Z "Mad Maxa" do "Nosferatu" Roberta Eggersa?
źródło: Getty Images
autor: Mondadori Portfolio
Nicholas Hoult negocjuje rolę w "Nosferatu" Roberta Eggersa. Wiadomo już, że w tytułowego bohatera wcieli się Bill Skarsgård. W trakcie rozmów z producentami jest także Lily-Rose Depp

Co wiemy o "Nosferatu" Roberta Eggersa?


Pierwsze informacje o tym, że Eggers planuje zrealizować remake niemego arcydzieła F.W. Murnaua, pojawiły się w połowie 2015 roku. "Nosferatu - symfonia grozy" to klasyk niemieckiego ekspresjonizmu zainspirowany "Drakulą" Brama Stokera. Pierwotnie główne role  w nowej wersji  mieli zagrać Harry Styles oraz Anya Taylor-Joy, która pracowała z Eggersem przy jego debiutanckiej "Czarownicy", a także tegorocznym "Wikingu". Reżyser wraz z operatorem Jarinem Blaschke przeniósł się nawet do Pragi, gdzie miały powstawać zdjęcia do nowego filmu. Odejście Stylesa w połączeniu z problemami z domknięciem budżetu spowodowały przerwę w pracy nad projektem. Kiedy jednak w realizację zaangażowało się studio Focus Features, Eggers mógł reanimować przedsięwzięcie. 

Najważniejsze role Nicholasa Houlta


Nicholas Hoult najlepiej znany jest z roli Nuxa w blockbusterze George'a Millera "Mad Max: Na drodze gniewu". W jego filmografii znajdziemy też role w takich produkcjach jak "Był sobie chłopiec", "Samotny mężczyzna", filmach z serii "X-Men" (m.in. "X-Men: Pierwsza klasa", "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie", "X-Men: Mroczna Phoenix"), "Wiecznie żywy", "Deadpool 2", "Faworyta", czy serialach "Kumple" i "Wielka", w którym wcielił się w Piotra III Romanowa. Wkrótce będziemy mogli zobaczyć go u boku Anyi Taylor-Joy i Ralpha Fiennesa w czarnej komedii "Menu". Zobaczcie jej zwiastun: Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o "Wikingu", czyli ostatnim filmie Roberta Eggersa:
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones