Z "Manka" do prequela filmu "Mad Max: Na drodze gniewu"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Z+%22Manka%22+do+prequela+filmu+%22Mad+Max%3A+Na+drodze+gniewu%22-144703
Z "Manka" do prequela filmu "Mad Max: Na drodze gniewu"
źródło: Getty Images
autor: Andreas Rentz
Zmiany w obsadzie widowiska akcji "Furiosa". Prequel filmu "Mad Max: Na drodze gniewu" opuścił Yahya Abdul-Mateen II. Jego miejsce zajął Tom Burke.

GettyImages-1128135292.jpg Getty Images © Dia Dipasupil

Yahya Abdul-Mateen II

"Furiosa": co wiemy o nowym rozdziale cyklu "Mad Max"Na chwilę obecną nie są znane szczegóły fabuły. Wiemy jedynie tyle, że poznamy w nich młodość Furiosy, bohaterki filmu "Mad Max: Na drodze gniewu". Tam zagrała ją Charlize Theron. W nowej produkcji wcieli się w nią Anya Taylor-Joy.

Za "Furiosę" odpowiada twórca cyklu "Mad Max" George Miller. Reżyser zapowiada, że będzie ona "unikalną", ale rozpoznawalną dla fanów odsłoną serii. W obsadzie jest również Chris Hemsworth.

W kogo wcieli się Tom Burke, tego na razie nie wiadomo. Kiedy ogłaszano angaż Yahyi Abdul-Mateena II, mówiło się, że jest to jedna z ważniejszych postaci filmu.

Abdul-Mateen II zrezygnował z powodu tajnego projektu filmowego, który jest bliski jego duszy. Pracował nad nim od dłuższego czasu i wkrótce ruszy jego produkcja. "Furiosa" tymczasem miała powstać wcześniej, ale przygotowania przeciągały się i to spowodowało nałożenie się grafików.

Tom Burke: skąd znamy aktora?Dla Toma Burke'a "Furiosa" będzie jednym z największych filmów, w jakich brał udział. Do tej pory znany był raczej z seriali (m.in. "Muszkieterowie", gdzie grał Atosa) i filmów artystycznych. Ma na swoim koncie udział w "Tylko Bóg wybacza" Refna i "Pamiątka" Hogg (za którą nominowano go do BIFA, brytyjskich niezależnych nagród filmowych). Jedną z najważniejszych jego ról w karierze jest póki co Orson Welles z filmu "Mank", który wyreżyserował David Fincher.

Zwiastun filmu "Mank"