Znamy obsadę sequela serialu "Wikingowie"

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Znamy+obsad%C4%99+sequela+serialu+%22Wikingowie%22-141051
Znamy obsadę sequela serialu "Wikingowie"
Netflix ogłosił obsadę i oficjalne opisy postaci serialu "Wikingowie: Walhalla". Projekt jest sequelem popularnego serialu "Wikingowie".

Oto, kto zdobył główne role:

Sam Corlett ("Chilling Adventures of Sabrina") jako Leif Erikson
Mieszkający na Grenlandii, wychowany na obrzeżach znanego świata, Leif pochodzi z silnie zżytej rodziny, przesiąkniętej starymi pogańskimi wierzeniami. Nieustraszony i niezwykle wytrzymały żeglarz, Leif, jest naszym dostępem do świata Wikingów, w którym zachodzą gwałtowne zmiany.

Frida Gustavsson ("Wiedźmin") jako Freydís Eríksdotter
Zaciekle pogańska, ognista i uparta, Freydis jest zagorzałą wyznawczynią "starych bogów". Podobnie jak jej brat, Leif, przybywa do Kattegat jako outsiderka, ale staje się inspiracją dla tych, którzy przestrzegają starych zwyczajów.

Leo Suter ("Sanditon") jako Harald Srogi
Urodzony w szlacheckiej rodzinie Wikingów, Harald jest jednym z ostatnich wojowników. Charyzmatyczny, ambitny i przystojny, jest w stanie zjednoczyć zarówno wyznawców Odyna, jak i chrześcijan.

Bradley Freegard ("Zaczęło się w środę") jako Kanut Wielki
Król Danii. Mądry, sprytny i bezwzględny wódz Wikingów. Trzyma swoich przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej. Jego ambicje wpłyną na bieg historii w XI wieku i uczynią go kluczową postacią epoki Wikingów.

Jóhannes Jóhannesson ("Bloodshot") jako Olaf Haraldson
Olaf jest starszym przyrodnim bratem Haralda. Potężny fizycznie i ambitny, jest surowym i bezlitosnym wikingiem. Olaf jest "starotestamentowym" chrześcijaninem.

Laura Berlin (cykl "Czerwień rubinu") jako Emma z Normandii
Młoda, ambitna Emma z Normandii pochodzi z normańskiego dworu i jest z krwi Wikingów. Politycznie obyta i jedna z najzamożniejszych kobiet w Europie.

David Oakes ("Studniówk@") jako Earl Godwin
Ostatni ocalały. Główny doradca króla Anglii. Urodzony na politycznym marginesie, jego przebiegły charakter zaprowadzi go daleko.

Caroline Henderson ("Gooseboy") jako Jarl Haakon
Wielka wojowniczka i tolerancyjna przywódczyni, Haakon rządzi Kattegatem pewną ręką. Choć jest poganką, udało jej się utrzymać Kattegat miastem otwartym na wszystkie wyznania w trudnych czasach. Będzie wpływową mentorką dla Freydis, którą będzie inspirować swą mądrością.

Pollyanna McIntosh ("Hap i Leonard") jako Królowa Ælfgifu
Wyrachowana i ambitna, duńska królowa Ælfgifu ma do odegrania ważną rolę w politycznych zmaganiach o władzę toczących się w północnej Europie. Wykorzystuje swój urok i przebiegłość do wielkich celów, promując interesy swojej ojczyzny i próbując umocnić się w rosnącej strukturze władzy Kanuta.

Asbjørn Krogh Nissen ("Równonoc") jako Jarl Kåre
Bohater stanowi zagrożenie dla starych pogańskich zwyczajów.

Fabuła nowego serialu oryginalnego Netfliksa "Wikingowie: Walhalla" rozgrywa się na początku XI wieku i pokazuje historię najsłynniejszych wikingów, czyli Leifa Eriksona, Freydis, Haralda Srogiego i normańskiego króla Wilhelma Zdobywcy. Bohaterowie będą przecierać szlaki i walczyć o przetrwanie w ciągle zmieniającym się i ewoluującym świecie.
Udostępnij: