Zwiastun "Black Bird": Ray Liotta po raz ostatni na małym ekranie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zwiastun+%22Black+Bird%22%3A+Ray+Liotta+po+raz+ostatni+na+ma%C5%82ym+ekranie-146765
Zwiastun "Black Bird": Ray Liotta po raz ostatni na małym ekranie
źródło: Materiały prasowe
Apple TV+ zaprezentowało zwiastun sześcioodcinkowego miniserialu "Black Bird". To ostatni telewizyjny projekt, w którym udział wziął zmarły dwa tygodnie temu Ray Liotta. Na ekranie partnerowali mu Taron Egerton ("Rocketman"), Paul Walter Hauser ("Cruella"), Greg Kinnear ("Bastion") i Sepideh Moafi ("Zabójstwo dwojga kochanków"). Światowa premiera na platformie streamingowej została zaplanowana na 8 lipca.

Zwiastun serialu "Black Bird"Opowieść oparto o książkę "In With the Devil: A Fallen Hero, a Serial Killer, and a Dangerous Bargain for Redemption", której autorami są James Keene i Hillel Levin. Pierwszy z nich to niegdyś sławny gracz szkolnej drużyny futbolu amerykańskiego, który zostaje skazany na 10 lat pozbawienia wolności w więzieniu o minimalnym rygorze. Dostaje jednak wybór: może pozostać na swoim miejscu bez możliwości ubiegania się o skrócenie wyroku albo przenieść się do placówki dla najgroźniejszych przestępców i zostać przyjacielem seryjnego mordercy. Bohater ma zdobyć od niego informacje o miejscu ukrycia zwłok młodych dziewczyn, nim zabójca opuści więzienie na zwolnieniu warunkowym. Rozpoczyna się niebezpieczny wyścig z czasem – czy skazańcowi uda się poznać prawdę?

GettyImages-683021520.jpg Getty Images © Paul Marotta


Producentem wykonawczym i scenarzystą został Dennis Lehane, autor niefikcjonalnych książek, które stanowiły inspiracje dla wielu filmów, takich jak "Rzeka tajemnic", "Gdzie jesteś, Amando", "Wyspa tajemnic" czy "Nocne życie". Reżyserem trzech pierwszych odcinków jest Michaël R. Roskam ("Brudny szmal", "Na krawędzi").

Liotta wcielił się w ojca głównego bohatera, Big Jima Keene’a, popularnego policjanta i strażaka w Kankakee w stanie Illionis, posiadającego wielu wpływowych znajomych i przyjaciół. Jak wspomniał Lehane w pożegnaniu opublikowanym po śmierci aktora, rola została napisana właśnie z myślą o nim. To było mistrzostwo świata, wspominał jego ekranowy występ. Liotta zmarł w wieku 67 lat, niedługo po zakończeniu zdjęć do "Black Bird".