"Blondynka": Spadkobiercy Marilyn Monroe bronią Any de Armas

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Blondynka%22%3A+Spadkobiercy+Marilyn+Monroe+broni%C4%85+Any+de+Armas-147274
"Blondynka": Spadkobiercy Marilyn Monroe bronią Any de Armas
źródło: Materiały prasowe
Spadkobiercy Marilyn Monroe stają w obronie Any de Armas. Po premierze zwiastuna filmu "Blondynka" na aktorkę spłynęła fala krytyki: wielu fanów okazało niezadowolenie z akcentu odbiegającego od sposobu, w jaki mówiła Monroe. Chociaż film Andrew Dominika nie jest autoryzowany przez Marilyn Monroe Estate, instytucja wyraziła swoje poparcie dla castingu de Armas

Ana de Armas jako Marilyn Monroe: fani skrytykowali jej akcent


 
Kiedy zadebiutował zwiastun filmu "Blondynka", w sieci pojawiły się zarzuty, że grając Monroe Ana de Armas zachowała swój oryginalny kubański akcent - i że nie tak brzmiała gwiazda. Sama de Armas nazwała swego czasu decyzję, by obsadzić Kubankę w roli Monroe "przełomową". Teraz w jej obronie stanęli spadkobiercy gwiazdy.


Marilyn Monroe to unikalna ikona Hollywoodu i popkultury, która istnieje ponad pokoleniami i historią, powiedział Marc Rosen z firmy Authentic Brands Group, która zarządza Marilyn Monroe Estate. Każda aktorka, która przyjmuje jej rolę, wie, że czeka ją nie lada wyzwanie. W oparciu o sam zwiastun widać, że Ana była świetnym wyborem i uchwyciła urok, osobowość i czułość Marilyn. Nie możemy doczekać się obejrzenia filmu w całości!

De Armas powiedziała wcześniej w jednym z wywiadów, że zanim ruszyły zdjęcia do filmu, spędziła niemal rok, pracując nad akcentem.


"Blondynka": szczegóły filmu o Marilyn Monroe"Blondynka" to ekranizacja wydanej w 2000 roku głośnej powieści biograficznej pióra Joyce Carol Oates. Polski wydawca opisuje ją w następujący sposób: monumentalna epopeja, hołd dla nieuchwytnej magii i zniszczenia, które stały za kulisami powstania jednej z największych amerykańskich gwiazd XX wieku. Joyce Carol Oates przedstawia wewnętrzne, poetyckie i duchowe życie Normy Jeane Baker – dziecka, kobiety, nieszczęśliwej celebrytki i idealizowanej blondynki, którą świat poznał jako Marilyn Monroe. Jej życie było naznaczone dramatami, smutkiem i żalem. Oraz ogromną tęsknotą za szczerym uczuciem. Lgnęła do mężczyzn, szukała miłości na siłę, wchodziła w trudne i szkodliwe związki. Wszystko dalekie było od bajki rodem ze srebrnego ekranu. Była boginią dla tłumów, a tak naprawdę nieustannie brakowało jej akceptacji, piękna i miłości. Intymnym i bogatym głosem Norma Jeane opowiada własną historię kultowej amerykańskiej artystki – skonfliktowanej i zdeterminowanej – która w pewnej chwili się zagubiła. Odważna i bezkompromisowa powieść o Normie Jeane Baker, kobiecie, z której kultura Hollywood zrobiła produkt. Historia narodzin i upadku niezwykle błyskotliwej kariery w kinematografii światowej.

W obsadzie prócz Armas znaleźli się m.in. Adrien Brody, Bobby Cannavale, Garret Dillahunt i Julianne Nicholson.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones