"Konflikt": Chloë Sevigny dołącza do Naomi Watts w 2. sezonie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Konflikt%22%3A+Chlo%C3%AB+Sevigny+do%C5%82%C4%85cza+do+Naomi+Watts+w+2.+sezonie-147431
"Konflikt": Chloë Sevigny dołącza do Naomi Watts w 2. sezonie
źródło: Getty Images
autor: Steven Ferdman
Właśnie ogłoszono, że do obsady 2. sezonu serialu "Konflikt" dołączyła Chloë Sevigny, gwiazda m.in. "Nie czas na łzy" czy serialu "Russian Doll". Na ekranie zobaczymy też Naomi Watts. Nowa odsłona serialu nosi tytuł "Feud: Capote’s Women". Za kamerą wszystkich ośmiu odcinków stanie Gus Van Sant

O czym będzie "Feud: Capote’s Women"?Serial opowie prawdziwą historię opisaną w książce Laurence'a Leamera "Capote's Women". Zobaczymy w nim Trumana Capotiego opromienionego sławą "Z zimną krwią". Są lata 70. Pisarz jest w centrum uwagi śmietanki towarzyskiej. Wokół niego znajduje się cała masa wpływowych kobiet, w tym Babe Paley, żona szefa CBS, którą w serialu zagra Watts.

Truman pracuje nad nową (nigdy nieukończoną) książką "Wysłuchane modlitwy". W 1975 roku na łamach magazynu "Esquire" opublikował jeden z rozdziałów zatytułowany "La Côte Basque 1965". I wybuchł skandal. Okazało się, że opisał w nim wszystkie brudne tajemnice, jakie usłyszał od swoich przyjaciółek. Tekst został tak napisany, że nikt nie miał problemów z ustaleniem tożsamości prawdziwych osób kryjących się za skandalicznymi romansami, a nawet morderstwem. Publikacja zniszczyła reputację Capote'a i uczyniła z niego pariasa amerykańskich salonów.

Chloë Sevigny wcieli się w uznawaną za ikonę mody aktorkę, pisarkę i projektantkę C.Z. Guest.

Autorem scenariusza jest nominowany do nagród Tony i Pulitzera Jon Robin Baitz. Pełni on także funkcję showrunnera.

"Konflikt" – nowa antologia Ryana Murphy'egoBohaterkami pierwszego sezonu "Konfliktu" pt. "Konflikt: Bette i Joan" były Bette Davis i Joan Crawford, w które wcieliły się odpowiednio Susan Sarandon i Jessica Lange. Fabuła skupiała się na opisie ich legendarnej relacji podszytej zawiścią i ścisłą zależnością. 

"Konflikt: Bette i Joan"
Ryan Murphy wymyślił "Konflikt" jako jeden ze swoich seriali-antologii. Temat każdego sezonu miał być poświęcony innemu słynnemu skandalowi. Skończyło się jednak na pierwszym sezonie o Davis i Crawford, który doprowadził do konfliktu twórców z Olivią de Havilland, której nie spodobało się to, jak została pokazana w serialu.

W planach był drugi sezon poświęcony następcy brytyjskiego tronu Karolowi i księżnie Dianie, ale Murphy ostatecznie odrzucił proponowany scenariusz. 

Zwiastun serialu "Konflikt: Bette i Joan"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones