"Magnezja" w konkursie głównym Warszawskiego Festiwalu Filmowego

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Magnezja%22+w+konkursie+g%C5%82%C3%B3wnym+Warszawskiego+Festiwalu+Filmowego-139443
"Magnezja" w reżyserii Maćka Bochniaka jako jedyny polski film znalazła się w Konkursie Głównym Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Nowe dzieło producentów "Bożego Ciała" i twórców "Disco polo" będzie konkurować o Warsaw Grand Prix z takimi tytułami jak: "Coj", "Człowiek z zajęczymi uszami", "Do szaleństwa", "Droneman", "Duże chłopaki nie płaczą", "Gorące źródła" czy "Lis w norze".

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy plakat "Magnezji" autorstwa Andrzeja Pągowskiego.


Dystrybutor reklamuje "Magnezję" w następujący sposób: Oryginalna, barwna i przesiąknięta szalonym humorem historia ukazuje okres XX-lecia międzywojennego w zupełnie nowej, świeżej perspektywie. Nie zabraknie strzelanin, zwrotów akcji i spektakularnych metamorfoz aktorskich.

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem!

Tegoroczny Warszawski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 9-18 października.

Udostępnij: