Powstaje serial o kulisach realizacji "Ojca chrzestnego"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Offer%22%3A+powstaje+serial+o+kulisach+realizacji+%22Ojca+chrzestnego%22-139325
Powstaje serial o kulisach realizacji "Ojca chrzestnego"
źródło: Getty Images
autor: Fotos International
Trwają prace nad 10-odcinkowym serialem fabularnym "The Offer", który będzie opowiadał o kulisach realizacji jednego z najważniejszych filmów w historii kina - "Ojca chrzestnego".

Scenariusz powstał w oparciu o wspomnienia nagrodzonego Oscarem producenta Ala Ruddy'ego. Wraz z reżyserem Francisem Fordem Coppolą, pisarzem Mariem Puzo oraz ówczesnym szefem wytwórni Paramount Robertem Evansem odegrał on kluczową rolę w pracach nad gangsterskim arcydziełem.

Scenarzystą i producentem wykonawczym "The Offer" jest Michael Tolkin ("Gracz", "Ucieczka z Dannemory"). Serial powstaje dla serwisu streamingowego Paramount+, który obecnie funkcjonuje pod nazwą CBS All Access.

"Ojciec chrzestny" to rozgrywająca się po II wojnie światowej historia wpływowej mafijnej rodziny Corleone. Głównymi bohaterami filmu są patriarcha rodu don Vito (Marlon Brando) oraz jego najmłodszy syn Michael (Al Pacino), który na skutek splotu tragicznych okoliczności będzie musiał przejąć po ojcu kryminalną schedę. Utwór Coppoli trafił do kin w 1972 roku, zarabiając na całym świecie blisko ćwierć miliarda dolarów. Widowisko zdobyło trzy Oscary (w tym dla najlepszego filmu), a także doczekało się dwóch kontynuacji. "Ojciec chrzestny II" uważany jest przez wielu kinomanów za najlepszy sequel w dziejach kina.

Zobaczcie odcinek "7 wspaniałych", w którym wybieramy nasze ukochane sceny z trylogii "Ojciec chrzestny".

Udostępnij: