"Wiedźmin": Znamy nową bohaterkę drugiego sezonu

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Wied%C5%BAmin%22%3A+Znamy+now%C4%85+bohaterk%C4%99+drugiego+sezonu-140409
"Wiedźmin": Znamy nową bohaterkę drugiego sezonu
W drugim sezonie "Wiedźmina" ma pojawić się nowa bohaterka. Jest nią Meve z Lyrii zwana Białą Królową. Wcieli się w nią szkocka aktorka Rebecca Hanssen ("Enola Holmes"). W książkowym oryginale Meve była wdową z dwoma dorosłymi synami. Obsadzenie w tej roli młodej aktorki oznacza, że kolejne sezony prawdopodobnie pokażą historię bohaterki na przestrzeni lat. 

Biała Meve to królowa Lyrii i Rivii znana ze swej mądrości i piękna. Po tym jak należące do niej tereny zostały zajęte przez Nilfgaard, stanęła na czele partyzantów. Podczas jednej z bitew została ranna, przez co jej twarz została zeszpecona bliznami. 

"Wiedźmin" zadebiutował na Netfliksie w grudniu 2019 roku, błyskawicznie stając się jedną z najpopularniejszych produkcji streamingowego giganta. W drugim sezonie tytułowy bohater, przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna — dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.
Udostępnij: