Świąteczny film o Deadpoolu? Ryan Reynolds ma już gotowy scenariusz

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%9Awi%C4%85teczny+film+o+Deadpoolu+Ryan+Reynolds+ma+ju%C5%BC+gotowy+scenariusz-148510
Świąteczny film o Deadpoolu? Ryan Reynolds ma już gotowy scenariusz
Ryan Reynolds chciałby zobaczyć Deadpoola w świątecznych dekoracjach. Wspólnie z Rhettem Reese'em i Paulem Wernickiem napisał nawet scenariusz, został on jednak odłożony na półkę, gdy Disney połączył się z Foxem. W wywiadzie dla portalu Big Issue aktor przyznał, że marzy o powrocie do tego projektu. 

Ryan Reynolds o świątecznym "Deadpoolu"


Ryan Reynolds, który wkrótce powróci jako Deadpool, tak opowiada o pomyśle świątecznego filmu z bohaterem: 

Z przyjemnością zobaczyłbym musicalowy numer w filmie o Deadpoolu. Cztery lata temu Rhett Reese, Paul Wernick i ja napisaliśmy świąteczny film z Deadpoolem. Ale przepadł w zamieszaniu związanym z przejęciem Foxa przez Disneya i nigdy nie został zrealizowany. Może pewnego dnia wrócimy do tego filmu.

Premiera "Deadpoola 3" zaplanowana jest na 6 września 2024 roku. Szczegóły fabuły nie są znane. Scenariusz filmu napisały siostry Wendy Molyneux i Lizzie Molyneux-Logelin, znane m.in. z serialu "Bob's Burgers". Będzie to pierwszy film o Deadpoolu nakręcony po przejęciu studia 20th Century Fox przez Disneya. Fanów, którzy obawiają się, że przejście do uniwersum Marvela oznacza Deadpoola z kategorią PG-13, uspokoił swego czasu Kevin Feige. Szef Marvel Studios zapewnił, że "Deadpool 3" zachowa kategorię R.

Kim jest Deadpool?


Deadpool (Wade Wilosn) to bohater komiksów Marvela wywodzący się z uniwersum X-Men. Wygadany i dowcipkujący były żołnierz służb specjalnych oraz najemnik, który w wyniku eksperymentów zyskuje nadludzkie zdolności.


Wade Wilson to były żołnierz służb specjalnych, pracował też jako najemnik. Tuż po tym, jak poznał w barze prostytutkę Vanessę, z którą próbowali tworzyć szczęśliwy związek, zdiagnozowano u niego raka licznych narządów z przerzutami. Zdecydował się na podjęcie eksperymentalnej terapii. Nadała mu ona nadludzkie zdolności, a jednocześnie poskutkowała uszkodzeniem skóry, przypominającym blizny po poparzeniu. Zatargi z prowadzącym eksperyment Ajaxem sprawiły, że uciekł z laboratorium, doprowadzając do jego zniszczenia. Bał się jednak wrócić do Vanessy ze względu na swój wygląd. Skłoniło go to do stworzenia stroju i przyjęcia nowej tożsamości – Deadpoola.

Deadpool jest świadomy bycia (anty)bohaterem komiksowym i bardzo często łamie czwartą ścianę, co najczęściej jest humorystycznie wykorzystywane. Ryan Reynolds w roli Deadpoola po raz pierwszy pojawił się filmie "X-Men Geneza: Wolverine". Sama postać jest obecna w uniwersum Marvela od roku 1991.

Najnowsze projekty Ryana Reynoldsa


W tym roku premierę miały trzy filmy z udziałem Ryana Reynoldsa. Są to "Projekt Adam", "Bullet Train" i "Świąteczny duch", który niedawno zadebiutował na Apple TV+. W przygotowaniu jest nie tylko "Deadpool 3", ale także sequel "Czerwonej noty", komedia familijna "Imaginary Friends" Johna Krasinskiego

Zobaczcie zwiastun "Świątecznego ducha", czyli musicalowej wersji "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa z Ryanem Reynoldsem i Willem Ferrellem w rolach głównych: