Andrew Scott jako utalentowany pan Ripley. Oto zwiastun nowego serialu Netfliksa

youtube.com / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Andrew+Scott+jako+utalentowany+pan+Ripley.+Oto+zwiastun+nowego+serialu+Netfliksa-153758
Andrew Scott jako utalentowany pan Ripley. Oto zwiastun nowego serialu Netfliksa
Netflix zaprezntował pierwszy teaser miniserialu "Ripley". To adaptacja głośnej powieści Patricii Highsmith z Andrew Scottem w roli głównej. Przy okazji poznaliśmy datę premiery: 4 kwietnia 2024 roku.

Zobacz pierwszy zwiastun miniserialu "Ripley"


Miniserial "Ripley" został zapowiedziany w 2019 roku. Jego twórcą jest laureat Oscara Steven Zaillian ("Lista Schindlera". "Irlandczyk", "Długa noc"). Pierwotnie projekt miał powstać dla stacji Showtime. Ta jednak po cichu sprzedała go na początku tego roku platformie Netflix. Zobaczcie pierwszy zwiastun: Serial inspirowany jest cyklem powieściowym Highsmith, w którego skład wchodzi pięć książek. Pierwsza - "Utalentowany pan Ripley" - została wydana w 1955 roku. Kolejnymi książkami były: "Ripley pod ziemią", "Gra Ripleya", "Uczeń Ripleya" i wreszcie w 1991 roku "Ripley pod wodą".

Serialowy Tom Ripley to oszust, który ima się różnych zajęć, by przetrwać w Nowym Jorku na początku lat 60. Pewnego dnia zostaje wynajęty przez majętnego mężczyznę, by pojechał do Włoch i przekonał jego syna Dickiego Greenleafa do powrotu do domu. Zgoda Toma, to jego pierwszy krok nowego życia pełnego fałszu, oszustw i morderstwa.

Serialowym Dickie'em będzie Johnny Flynn. Z kolei Dakota Fanning zagra Marge Sherwood, Amerykankę mieszkającą we Włoszech, która podejrzewa Toma o mroczne intencje.

Tom Ripley od lat fascynuje filmowców. Jako pierwszy zagrał go Alain Delon w filmie "W pełnym słońcu". Po nim Tomem byli: Dennis Hopper ("Amerykański przyjaciel") Matt Damon ("Utalentowany pan Ripley"), Barry Pepper ("Podstępny Ripley") oraz John Malkovich ("Gra Ripleya")

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones