FOTO: Andrew Scott bardziej utalentowany niż Delon, Damon, Pepper, Hopper i Malkovich?

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Andrew+Scott+jak+Tom+Ripley+na+oficjalnych+zdj%C4%99ciach+serialu+Netflix-153261
FOTO: Andrew Scott bardziej utalentowany niż Delon, Damon, Pepper, Hopper i Malkovich?
W 2024 roku na platformie Netflix zadebiutuje serial "Ripley". To najnowsza produkcja inspirowana stworzoną przez Patricię Highsmith postacią psychopaty Toma Ripleya. W tej wersji gra go Andrew Scott i do sieci trafiły pierwsze oficjalne zdjęcia jego Toma.

Długa droga na ekrany serialu "Ripley"Serial "Ripley" został zapowiedziany w 2019 roku. Jego twórcą jest laureat Oscara Steven Zaillian ("Lista Schindlera". "Irlandczyk", "Długa noc").

Pierwotnie projekt miał powstać dla stacji Showtime. Ta jednak po cichu sprzedała go na początku tego roku platformie Netflix.

Serial inspirowany jest cyklem powieściowym Highsmith, w którego skład wchodzi pięć książek. Pierwsza - "Utalentowany pan Ripley" - została wydana w 1955 roku. Kolejnymi książkami były: "Ripley pod ziemią", "Gra Ripleya", "Uczeń Ripleya" i wreszcie w 1991 roku "Ripley pod wodą".

Zdjęcia z serialu "Ripley"
Serialowy Tom Ripley to oszust, który ima się różnych zajęć, by przetrwać w Nowym Jorku na początku lat 60. Pewnego dnia zostaje wynajęty przez majętnego mężczyznę, by pojechał do Włoch i przekonał jego syna Dickiego Greenleafa do powrotu do domu. Zgoda Toma, to jego pierwszy krok nowego życia pełnego fałszu, oszustw i morderstwa.

Serialowym Dickie'em będzie Johnny Flynn. Z kolei Dakota Fanning zagra Marge Sherwood, Amerykankę mieszkającą we Włoszech, która podejrzewa Toma o mroczne intencje.

Tom Ripley od lat fascynuje filmowców. Jako pierwszy zagrał go Alain Delon w filmie "W pełnym słońcu". Po nim Tomem byli: Dennis Hopper ("Amerykański przyjaciel") Matt Damon ("Utalentowany pan Ripley"), Barry Pepper ("Podstępny Ripley") oraz John Malkovich ("Gra Ripleya")

Zwiastun filmu "Gra Ripleya"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones