Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Ben+Affleck+powr%C3%B3ci+jako+Ksi%C4%99gowy-123786

Ben Affleck powróci jako Księgowy

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Warner Bros. przygotowuje kontynuację filmu "Księgowy". Gwiazdą obrazu ma ponownie być Ben Affleck. Prawdopodobnie w obsadzie zobaczymy również Jona Bernthala.

1280_ben_affleck_the_accountant.jpg


Szczegółów fabuły sequela na razie nie ma. Studio chce, żeby film odpowiedzialni byli autorzy oryginału, czyli reżyser Gavin O'Connor i scenarzysta Bill Dubuque. Jak podaje portal Deadline, obecnie trwają rozmowy w sprawie szczegółów kontraktu.

Affleck wcielał się w "Księgowym" w postać Christiana Wolffa, geniusza matematycznego, którego więcej łączy z liczbami niż z ludźmi. Pod osłoną małomiasteczkowego biura rachunkowego pracuje dla najbardziej niebezpiecznych organizacji przestępczych na świecie w charakterze niezależnego księgowego. Kiedy Wydział ds. ścigania przestępstw Departamentu Skarbu, prowadzony przez Raya Kinga, zaczyna się nim coraz bardziej interesować, Christian podejmuje współpracę z legalnym klientem - nowoczesną firmą specjalizującą się w dziedzinie robotyki. Jej księgowa wykryła niezgodność opiewającą na miliony dolarów. Jednak, kiedy Christianowi udaje się uzyskać prawdziwy obraz sytuacji finansowej firmy i zbliżyć się do odkrycia prawdy, liczba ofiar zaczyna niebezpiecznie wzrastać.

Kosztujący 44 miliony dolarów "Księgowy" zarobił w Stanach ponad 86 milionów. Kolejne 69 milionów zdobył poza granicami USA.

zobacz też: