COMIC-CON 2015: "Hateful Eight" z nowym plakatem i muzyką Morricone

First Showing, The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/COMIC-CON+2015%3A+%22Hateful+Eight%22+z+nowym+plakatem+i+muzyk%C4%85+Morricone-112379
Comic-Con to - wbrew nazwie imprezy - nie tylko komiksy. Do San Diego zawitał też Quentin Tarantino w towarzystwie m.in. Kurta Russella, Jennifer Jason Leigh i Tima Rotha. Ekipa zaprezentowała 7 minut "Hateful Eight" oraz nowy plakat filmu (zobaczcie go poniżej). Reżyser zdradził też, że muzykę do filmu napisze sam Ennio Morricone oraz ujawnił, że w przyszłości nie wyklucza przeprowadzki do telewizji. 


Tarantino wykorzysta oryginalną muzykę Morricone, napisaną specjalnie do filmu. To nowość w przypadku współpracy tych dwóch panów. Będzie to pierwszy western z nową muzyką kompozytora od ponad 40 lat. Morricone tworzy właśnie partyturę i za kilka tygodni ma rozpocząć nagrania w Pradze. Ich ponowna współpraca jest o tyle zaskakująca, że muzyk powiedział jakiś czas temu kilka cierpkich słów pod adresem reżysera, niezadowolony ze sposobu, w jaki ten wykorzystał jego utwory.

Tarantino mówił też o swojej nienawiści do nowoczesnej technologii, chwaląc się, że ten sam obiektyw, którym filmował Kurta Russela, wykorzystano w "Ben-Hurze" z Charltonem Hestonem. Odniósł się też do własnych wypowiedzi o tym, że planuje przejść na emeryturę po nakręceniu dziesiątego filmu. Reżyser zaznaczył, że nie chce "wypaść z obiegu", ale że będzie kręcił tylko i wyłącznie na taśmie. W cyfrowej projekcji nienawidzę tego, że przypomina ona publiczne oglądanie HBO. Jeśli jednak stanie się to standardem, to zawsze mogę iść pracować w telewizji.

Na pytanie o to, czy planuje nakręcić trzecią część "Kill Billa", odpowiedział: Uma bardzo by chciała. Od czasu do czasu o tym rozmawiamy.

"Hateful Eight" wejdzie do kin w USA na gwiazdkę w specjalnej ograniczonej dystrybucji. Film nakręcono w całości na taśmie 70 mm i wyłącznie w takiej wersji będzie on pokazywany.