Cate Blanchett w nowych filmach Jamesa Graya i Adama McKaya

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Cate+Blanchett+w+nowych+filmach+Jamesa+Graya+i+Adama+McKaya-137701
Cate Blanchett w nowych filmach Jamesa Graya i Adama McKaya
źródło: Getty Images
autor: Franziska Krug
Dopiero co pisaliśmy, że Cate Blanchett negocjuje występ w ekranizacji gry "Borderlands", a już docierają do nas informacje o dwóch kolejnych projektach aktorki. Gwiazda "Mrs. America" i "Ocean's 8" zagra w nowych filmach Jamesa Graya i Adama McKaya.

Pierwszy projekt, "Armageddon Time" w reżyserii Graya ("Ad Astra", "Imigrantka") to film inspirowany doświadczeniami samego reżysera z czasów, kiedy był uczniem w szkole Kew-Forest School. W jej radzie zasiadał Fred Trump, ojciec Donalda Trumpa, który był z kolei jej uczniem. Jedną z głównych postaci filmu będzie dyrektor szkoły.

Drugi z projektów to "Don't Look Up", komedia w reżyserii McKaya ("Big Short", "Vice"). Film opowie historię pary naukowców, którzy odkrywają, że w ciągu sześciu miesięcy w Ziemię uderzy meteor. Bohaterowie ruszają w tournée po mediach, by ostrzec ludzkość przed zbliżającą się zagładą. Niestety, nikt nie chce im uwierzyć. Film powstaje dla platformy Netflix, a w roli głównej zobaczymy Jennifer Lawrence.

W grafiku nadchodzących premier z udziałem Blanchett znajduje się również "Nightmare Alley" Guillermo Del Toro - aktorka skończyła już pracę przy filmie, choć zdjęcia zostały wstrzymane ze względu na koronawirusa.