Charlie Day dzieli się pomysłami na "Pacific Rim 2"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Charlie+Day+dzieli+si%C4%99+pomys%C5%82ami+na+%22Pacific+Rim+2%22-97923
Rekordowe otwarcie "Pacific Rim" w Chinach dało zielone światło ewentualnemu sequelowi. Aktor Charlie Day (grający doktora Newtona Geiszlera) ujawnił kilka pomysłów na drugą część, jakimi podzielił się z nim reżyser Guillermo Del Toro.Pierwszy raz, gdy się spotkaliśmy, Guillermo miał plan, by moja postać w drugiej części stała się czarnym charakterem. Ale myślę, że – po zrobieniu filmu i po entuzjastycznej reakcji publiczności, z jaką spotkał się bohater – ten plan się zmienił, spekuluje aktor. Guillermo jest jednym z tych ludzi, których umysł jest tak aktywny, że w ciągu pięciu minut może całkowicie zmienić swój oryginalny pomysł.

Day wyraził również nadzieję, że w drugiej części Newton i jego partner Gottlieb (Burn Gorman) pokierują własnym Jaegerem. Mam nadzieję, że siądziemy u sterów wielkiego walczącego robota. Zazwyczaj w komiksach naukowcy budują tanią, fajtłapowatą wersję jednego z tych robotów. Mam nadzieję, że pojawi się taki wątek.

Mimo wszystko aktor ostrzega, że wciąż nie wiadomo, czy sequel rzeczywiście powstanie. Myślę, że szanse na zrobienie drugiej części zmniejsza brak postaci w pelerynie. Zobaczymy. Bardzo bym chciał ją nakręcić.