FOTO: Gwiazdy "Diuny" na nowym plakacie

Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Gwiazdy+%22Diuny%22+na+nowym+plakacie-143432
FOTO: Gwiazdy "Diuny" na nowym plakacie
Wytwórnia Warner Bros. zaprezentowała nowy plakat widowiska science fiction "Diuna" w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Ekranizacja powieści Franka Herberta będzie miała światową premierę 3 września na festiwalu w Wenecji. Do polskich kin film trafi 15 października.


Akcja "Diuny" rozgrywa się w dalekiej przyszłości.  Pustynna planeta Arrakis, zwana także Diuną, jest jedynym miejscem we wszechświecie skąd wydobywa się melanż - cenną substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale również pozwala na podróże międzygwiezdne i zaglądanie w przyszłość. Z rozkazu imperatora Shaddama IV Diuna zostaje oddana w lenno szlachetnemu rodowi Atrydów. Na Arrakis przybywa książę Leto Atryda, lady Jessika oraz ich syn, Paul. Nikczemny ród Harkonnenów nie zamierza jednak oddać tak łatwo planety swoim wrogom. Bo kto włada Diuną, ten włada całym wszechświatem.

W obsadzie filmu "Diuna" znaleźli się m.in.  Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Jason Momoa i Javier Bardem.