Prequel "Gry o tron". Dunk i Jajo wybrani!

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/HBO+wraca+do+%C5%9Bwiata+serialu+%22Gra+o+tron%22.+Znamy+gwiazdy+%22The+Hedge+Knight%22-154924
Prequel "Gry o tron". Dunk i Jajo wybrani!
Uniwersum "Gry o tron" powiększy się o kolejny serial. Wszystko wskazuje na to, że zapowiadany od jakiegoś czasu "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight" naprawdę powstanie. HBO właśnie ogłosiło nazwiska odtwórców głównych ról.

Oto Dunk i Jajo. Poznajcie bohaterów opowiadań George'a R.R. MartinaFabuła serialu bazować będzie na opowiadaniach George'a R.R. Martina "Błędny rycerz", "Zaprzysiężony miecz" i "Tajemniczy Rycerz" (istniejącymi również w formie komiksów). Ich akcja rozgrywa się 90 lat przed wydarzeniami znanymi z serialu "Gra o tron". Opowiadają one o przygodach wędrownego rycerza Dunka (Ser Duncan Wysoki, późniejszy dowódca Gwardii Królewskiej) i jego giermka o imieniu Jajo (tak naprawdę Aegon Targaryen, późniejszy władca Siedmiu Królestw).

Sam Martin został scenarzystą "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight". Będzie też pełnił funkcję jednego z producentów wykonawczych.

Z serialem są też związane inne osoby, które doskonale znają to uniwersum: Ira Parker (producent i scenarzysta serialu "Ród smoka"), Ryan Condal (producent i scenarzysta serialu "Ród smoka") oraz Vince Gerardis (producent seriali "Gra o tron" i "Ród smoka").


Gwiazdami "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight" zostali zaś Peter Claffey (Dunk) i Dexter Sol Ansell (Jajo).

Claffey to aktor, który dopiero buduje swoje portfolio. Do tej pory najważniejszą rolą w jego karierze był Cormac Kelly z serialu "Wreck". Ostatnio pracował jednak z Cillianem Murphym na planie "Small Things Like These" i zagrał w trzecim sezonie serialu "Wikingowie: Walhalla".

Ansell z kolei występuje przed kamerą od czwartego roku życia. Ostatnio widzowie mogli go oglądać jako młodego Coriolanusa Snowa w filmie "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży".

Zwiastun serialu "Ród smoka"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones