Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Harvey+Weinstein+mia%C5%82+podobno+zgwa%C5%82ci%C4%87+trzy+kobiety-125323

Harvey Weinstein miał podobno zgwałcić trzy kobiety

  • The Wrap
  • autor: mp
  • Filmy, Inne
Za nami kolejny dzień skandalu związanego z osobą Harveya Weinsteina. Na światło dzienne wychodzą kolejne przerażające świadectwa kobiet. W Hollywood nie ma już praktycznie nikogo (może z wyjątkiem Lindsay Lohan, która stwierdziła, że jest jej szkoda Weinsteina), kto nie próbowałby się zdystansować od jednego z największych producentów w historii Fabryki Marzeń.

GettyImages-609773132.jpg
Getty Images © Alexander Koerner


We wtorek magazyn "The New Yorker" opublikował własny artykuł, w którym ujawnia, że Weinstein nie tylko napastował kobiety, ale wręcz dopuszczał się gwałtów. Przemocy seksualnej miały doświadczyć z jego strony co najmniej trzy kobiety. Są to: Asia Argento, Lucia Evans i Lucia Stoller.

"The New Yorker" opublikował też szokujące nagranie z 2015 roku, na którym wyraźnie słychać, jak Weinstein napastuje modelkę Ambrę Battilanę Gutierrez.

Kolejne gwiazdy kina ujawniają, że były przez Weinsteina napastowane. Wśród nich są: Gwyneth Paltrow (kiedy miała 22 lata i dostała rolę w "Emmie"), Rosanna Arquette, Judith Godrèche i Angelina Jolie (kiedy aktorka promowała "Grę w serca").

Pod ostrzałem krytyki znalazły się też inne osoby, które miały przez lata kryć Weinsteina. Dziennikarka Sharon Waxman twierdzi, że już w 2004 roku planowała napisać artykuł o nim, a dokładniej o praktykach szefa włoskiego oddziału Miramaxu Fabrizia Lombardo. Zdaniem Waxman jedynym zadaniem Lombardo, który ponoć w ogóle nie znał się na produkcji filmowej, było wynajdywanie atrakcyjnych kobiet dla Harveya Weinsteina.

Wtedy jednak jej redakcja – "New York Times" – miała wycofać się z publikacji artykułu po tym, jak w obronie Weinsteina stanęli m.in.: Matt Damon i Russell Crowe. Ten pierwszy przyznał, że rzeczywiście zadzwonił do redakcji i opowiedział o swoich doświadczeniach z Lombardo, które były bardzo pozytywne. Jak twierdził, zrobił to na prośbę Weinsteina, który przekonał go, że gazeta zamierza zniszczyć Lombardo. Damon twierdzi jednak, że nie wiedział nic o praktykach Weinsteina i jego nagminnym napastowaniu kobiet.

Gorąco zrobiło się też wokół Bena Afflecka. Gwiazdor dołączył do chóru oburzonych celebrytów. Jednak Rose McGowan (jedna z ofiar Weinsteina), w odpowiedzi na jego tweet oskarżyła go, że okłamuje świat, kiedy twierdzi, że nie wiedział nic o praktykach producenta. McGowan przypomina mu, że po tym, jak była napastowana przez Weinsteina, zwierzyła się Affleckowi, który miał na to zareagować słowami: "Cholera! Powiedziałem mu, że przestał to robić". Affleck nie odpowiedział na tweeta aktorki.

zobacz też: