James Bond bohaterem serialu? Producenci odpowiadają

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+Bond+bohaterem+serialu+Producenci+odpowiadaj%C4%85-143551
James Bond bohaterem serialu? Producenci odpowiadają
Pod koniec maja świat obiegła wiadomość, że borykające się od kilku lat z finansowymi problemami studio MGM zostało kupione przez Amazon. Natychmiast zaczęły się spekulacje na temat przyszłości marek filmowych związanych z MGM, w tym oczywiście z Jamesem Bondem.

Jeszcze w maju Barbara Broccoli i Michael G. Wilson, szefowie studia Eon, które ma wyłączne prawa do postaci (ich umowa z MGM dotyczy wyłącznie dystrybucji wraz z Universal Pictures), wyraźnie podkreślili, że filmowe przygody Bonda będą w pierwszej kolejności prezentowane w kinach. Wykluczyli oni model stosowany przez Warner Bros./HBO Max czy Disney/Disney+.

Co jednak z innymi projektami związanymi z Jamesem Bondem? Na przykład z serialem, którego byłby bohaterem? Na to pytanie Broccoli i Wilson odpowiedzieli dopiero teraz. W wywiadzie dla magazynu Total Film stwierdzili, że nie ma żadnych szans na serial. Robimy filmy - powiedziała Broccoli. - Robimy filmy przeznaczone do kin. Tym się zajmujemy.

Producentka dodała jednak, że na razie trudno jest myśleć o przyszłości. Póki co chcą skupić się na świętowaniu najnowszego filmu "Nie czas umierać" i żegnającego się z rolą Jamesa Bonda Daniela Craiga.

Tymczasem po sieci krążą różne spekulacje na temat "Nie czas umierać". Pojawiły się artykuły sugerujące, że niezależnie od sytuacji pandemicznej w październiku film będzie musiał wejść do kin. Wszystko przez koszty wynikające z umów sponsorskich, które rosną im dłużej MGM zwleka z premierą "Nie czas umierać". Studio podobno nie może już sobie pozwolić na kolejne opóźnienia.