James Cameron i Tom Cruise mieli nakręcić razem film w kosmosie

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+Cameron+i+Tom+Cruise+mieli+nakr%C4%99ci%C4%87+razem+film+w+kosmosie-130951
James Cameron ujawnił, że przed laty rozmawiał z Tome Cruise'em o nakręceniu filmu w kosmosie. Ponieważ Cruise słynie z zamiłowania do podejmowania ekstremalnych aktorskich wyzwań, a Cameron – z ekstremalnych wyzwań reżyserskich, ten projekt brzmi jak coś, co naprawdę mogło się wydarzyć. 


Rozmawiałem z Cruise'em o zrobieniu filmu w kosmosie, około 15 lat temu. Miałem kontrakt z Rosjanami w 2000 roku na kręcenie dokumentu 3D w międzynarodowej stacji kosmicznej. I wtedy pomyślałem, że powinniśmy zrobić fabułę. Powiedziałem: "Tom, ty i ja dostaliśmy miejsce w sojuzie [rosyjski pojazd kosmiczny – przyp. red.], ale ktoś musi nas wyszkolić na inżynierów". Tom odpowiedział: "Nie ma problemu, ja wyszkolę nas na inżynierów". Mieliśmy kilka pomysłów na historię, ale to wciąż były tylko koncepcje" – powiedział Cameron

Chociaż ostatecznie nic z planów nie wyszło, i raczej nie ma szans na ich realizację, zważywszy, że Cameron będzie przez najbliższe długie lata zajęty kolejnymi częściami "Avatara", wydaje się, że prędzej czy później obaj panowie wylądują w kosmosie. Szczególnie Cruise, który po serii wyczynów w "Mission: Impossible", może szukać bardziej ryzykownych wrażeń. 

Chcielibyście zobaczyć, jak filmowy Ethan Hunt podbija kosmos? Przyznajemy, że i nam wydaje się to ciekawe.