Johnny Depp zaprzyjaźnił się z księciem Arabii Saudyjskiej. Co zyska aktor jako ambasador?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Johnny+Depp+zaprzyja%C5%BAni%C5%82+si%C4%99+z+ksi%C4%99ciem+Arabii+Saudyjskiej-154125
Johnny Depp zaprzyjaźnił się z księciem Arabii Saudyjskiej. Co zyska aktor jako ambasador?
źródło: Getty Images
autor: Kevin Dietsch
Jak donosi magazyn "Vanity Fair", Johnny Depp nawiązał bliską przyjaźń z Muhammadem ibn Salmanem, księciem koronnym i następcą tronu Arabii Saudyjskiej. Gwiazdor wchodzi w buty kulturowego ambasadora kraju w zamian za możliwość kręcenia tam filmów oraz finansowanie, które idzie w miliony dolarów. Na czym polega ten układ?
 

Książę i aktor, czyli Depp w roli ambasadora?GettyImages-1052941940.jpg Getty Images © Anadolu


Magazyn Vanity Fair ujawnił, że w zeszłym roku Johnny Depp spędził około siedmiu tygodni w Arabii Saudyjskiej, zwiedzając kraj.

Muszę przyznać, że początkowo byłem ignorantem, jeśli chodzi o to, co dzieje się w tym regionie. Ale w międzyczasie doświadczyłem z pierwszej ręki kulturowej rewolucji, jaka ma tu miejsce, powiedział Johnny Depp. Poznałem osoby z najróżniejszych części regionu, które były bardzo gościnne i podzieliły się ze mną swoją kulturą, swoimi tradycjami i swoimi opowieściami.

Lokalna The Red Sea Film Foundation dożyła się już do budżetu najnowszego projektu w reżyserii Deppa, "Modi". Firma sfinansowała też postprodukcję filmu "Kochanica króla Jeanne du Barry", w którym zagrał niedawno aktor.
   
Jak donosi Vanity Fair, Depp zapytał księcia o losy Jamala Khashoggiego, dziennikarza "Washington Post", który został zabity przez saudyjskich agentów w 2018 roku. Muhammad ibn Salman wytłumaczył gwiazdorowi, że nie uważał Khashoggiego za dziennikarza, tylko za wrogiego agenta, ale jego rozkaz aresztowania został "źle zrozumiany" przez służby. Innymi słowy książę twierdzi, że nie zlecił zabójstwa, chociaż bierze za nie odpowiedzialność.

W świetle tej wypowiedzi rola Deppa staje się jasna. Aktor, który sam potrzebuje ocieplenia wizerunku po burzliwym rozstaniu z Amber Heard, ma ocieplić wizerunek Arabii Saudyjskiej w oczach międzynarodowej branży filmowej. Co jednak ciekawe, aktor i książę podobno nie zgadzają się w kwestiach polityki i rozmawiają głównie o filmie i kulturze.

"Kochanica króla Jeanne du Barry" - zwiastun
O czym opowie "Modi"?"Modi" to pierwszy reżyserski projekt Deppa od czasów "Odważnego" z 1997 roku. W tytułową rolę wciela się Riccardo Scamarcio ("Duchy Wenecji", "Kod Dedala"). Partnerują mu m.in. będący również producentem obrazu Al Pacino,  Stephen GrahamBruno GoueryRyan McParlandBenjamin LavernheSally PhillipsAntonia Desplat oraz Luisa Ranieri.

Akcja filmu rozgrywa się w 1916 roku w Paryżu. "Modi" relacjonuje 48 godzin z życia tytułowego artysty. Modigliani ukrywa się przed policją. Planuje zakończyć swoją karierę, ale do zmiany zdania próbują nakłonić go inni artyści: Maurice Utrillo, Chaim Soutine i Beatrice Hastings. Bohater szuka także porady u swojego przyjaciela, polskiego marszanda Leopolda Zborowskiego. Chaos przybiera na sile wraz z pojawieniem się kolekcjonera mogącego całkowicie odmienić życie malarza. 

"Modi" powstaje podstawie sztuki teatralnej Dennisa McIntyre'a. Scenariusz przygotowali Jerzy i Mary Kromolowscy ("Obietnica", "Pościg we mgle"). Autorką zdjęć jest Nicola Pecorini. Za scenografię odpowiada Dave Warren.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones