Kompozytor "Powrotu do przyszłości" pisze dla Spielberga

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kompozytor+%22Powrotu+do+przysz%C5%82o%C5%9Bci%22+pisze+dla+Spielberga-123918
Alan Silvestri ("Powrót do przyszłości", "Forrest Gump", "Avengers") napisze muzykę do nowego widowiska Stevena Spielberga pt. "Ready Player One".

GettyImages-493643684.jpg Getty Images © Theo Wargo


Wielu z Was zastanawia się pewnie, dlaczego nad partyturą nie pracuje etatowy kompozytor reżysera, John Williams? Śpieszymy z odpowiedzią: Spielberg kręci aktualnie jeszcze jeden film - oparty na faktach "The Papers" - którego postprodukcja będzie odbywała się w tym samym czasie co "Ready Player One". Williams nie zdążyłby stworzyć ścieżek dźwiękowych do obu obrazów. Ostatecznie 4-krotny laureat Oscara wybrał więc muzykę do "The Papers".

Scenariusz "Ready Player One" powstał w oparciu o bestsellerową powieść Ernesta Cline'a. Rozgrywa się ona w wirtualnym świecie znanym jako OASIS. To miejsce, w którym ludzie przebywają chętniej niż w rzeczywistości. Twórca OASIS, ekscentryczny geniusz i multimiliarder Halliday, zakodował w swoim wynalazku zagadki stanowiące kod do kolosalnej fortuny i absolutnej władzy. Niespodziewanie niejaki Wade Watts (Tye Sheridan) rozwiązuje pierwszą z nich. Do gry przyłączają się potężni wirtualni gracze, gotowi na wszystko, by przeszkodzić młodemu bohaterowi. Żeby przeżyć, Wade musi wygrać.

W filmie wystąpią również Olivia Cook, Simon Pegg i Ben Mendelsohn. Premierę zaplanowano na 30 marca 2018 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones