Martin Scorsese za kamerą biografii Mike'a Tysona?

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Martin+Scorsese+za+kamer%C4%85+biografii+Mike%27a+Tysona-110317
W trakcie wizyty w radiu New York’s Power 105 Jamie Foxx ("Django", "Ray") ujawnił, że Martin Scorsese wyreżyseruje biografię Mike'a Tysona.


Właśnie dogadałem się z Paramountem w sprawie "Mike'a Tysona". Zagram więc w biografii Mike'a Tysona - stwierdził aktor - Słuchaj, być w tym samym pokoju, sprzedając "Mike'a Tysona" dla Paramountu. Mike Tyson siedzi po jednej stronie, ja po drugiej i w tym samym czasie szykuję "Mike'a Tysona". A Martin Scorsese reżyseruje. To będzie jego pierwszy bokserski film od czasów "Wściekłego byka".

Scenariusz filmu napisał Terence Winter, z którym Scorsese pracował wcześniej przy okazji "Wilka z Wall Street" i "Zakazanego imperium". Twórcy biografii boksera zamierzają wykorzystać tę samą technologię co ekipa "Benjamina Buttona". Pozwoli im ona cyfrowo odmłodzić i postarzyć Foxxa.

Mike Tyson to jedna z najbardziej znanych postaci amerykańskiego sportu. W najlepszych czasach był nie do pokonania, nokautując jednego przeciwnika za drugim. Jednak jego brutalność na ringu przekraczała wszelkie dopuszczalne granice, czego najlepszym dowodem może być walka z Evanderem Holyfieldem z 1997 roku. Podczas niej doszło do niecodziennego zdarzenia - Tyson odgryzł przeciwnikowi kawałek ucha. Niestety, sportowiec był brutalny również poza ringiem. W 1992 roku został skazany na sześć lat więzienia za gwałt. Rozrzutność i błędne decyzje biznesowe sprawiły, że w 2003 roku Tyson ogłosił bankructwo. Po tym, jak w 2005 przeszedł na sportową emeryturę, postanowił spróbować sił w show biznesie.

Scorsese pracuje aktualnie nad szykowanym od lat dramatem religijnym "Milczenie Boga".