Matthew Modine nie chce żegnać się ze "Stranger Things"

MovieWeb, Vulture / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Matthew+Modine+nie+chce+%C5%BCegna%C4%87+si%C4%99+ze+%22Stranger+Things%22-147130
Matthew Modine nie chce żegnać się ze "Stranger Things"
źródło: Getty Images
autor: Jason LaVeris
Matthew Modine nie chce pożegnać się ze swoim bohaterem, doktorem Martinem Brennerem z serialu "Stranger Things". W wywiadzie udzielonym po premierze czwartego sezonu serialu aktor wyraził chęć dalszych występów jako wynajęty przez rząd naukowiec i opiekun dzieci z telekinetycznymi zdolnościami. Mimo że wątek doktora wydaje się ostatecznie zamknięty, odtwórca roli ma na ten temat własne zdanie.

Matthew Modine nie chce pożegnać się ze "Stranger Things"W niedawnym wywiadzie udzielonym portalowi Vulture Modine odmówił odpowiedzi na potwierdzenie losów swojego bohatera. Przypomnijmy: doktor Brenner pojawił się w serialu w sezonie czwartym po nieobecności w serii trzeciej. Ranny został pozostawiony przez Eleven na pewną śmierć. Jego historia prawdopodobnie została domknięta, lecz sam aktor nie chciałby przystać na takie rozwiązanie.

Zapytany o potwierdzenie, Modine odpowiedział: Nie, nie mógłbym potwierdzić jego śmierci, bo sam nie chcę, żeby umarł. Ciekawią mnie trzy rzeczy: W jaki sposób przetrwał atak Demagorgona? Jak przeciwstawił się One? Kiedy Eleven próbuje użyć swoich mocy przeciwko Brennerowi, zaraz po tym, jak wyrzuciła w powietrze trzech strażników, doktor bez mrugnięcia okiem niweczy jej zamiary, mówiąc "Chyba nie myślałaś, że będzie to takie proste?". Nie była w stanie wykorzystać na nim swoich zdolności. Czy w Brennerze istnieje coś więcej, niż można przypuszczać na pierwszy rzut oka?


Modine wypowiedział się również na temat zakończenia historii jego bohatera, która nie wiązałaby się ze śmiercią, a z odkupieniem win. Przerażającą istotą czynów Brennera jest zrozumienie i akceptacja winy za śmierć tych wszystkich dzieci po tym, co zrobił One. Jeśli jedyne żyjące podopieczne doktora, Eleven i Kali, przebaczyłyby mu i pozwoliły odejść, resztę swoich dni spędziłby ze świadomością odkupienia, ale także z wciąż ciążącą na nim odpowiedzialnością za to, co zrobił w przeszłości.

Czy prośby aktora zostaną wysłuchane przez twórców? Odpowiedzi na to pytanie udzieli dopiero wieńczący serial sezon piąty. Data jego premiery nie jest jeszcze znana.

Światowy fenomen "Stranger Things"Od premiery w 2016 roku serial "Stranger Things" zdobył ponad 65 nagród i 175 nominacji do nagród takich jak Emmy, Złoty Glob, Grammy, SAG, DGA, PGA, WGA, BAFTA, nagroda Peabody’ego, nagroda dla programu roku AFI, nagrody People’s Choice, nagrody MTV Movie & TV, nagrody Teen Choice i wiele innych. Trzykrotnie nominowany do nagrody Emmy w kategorii najlepszego dramatu serial jest jednym z najczęściej oglądanych tytułów na Netflix. Ostatni sezon jest najchętniej oglądanym serialem anglojęzycznym platformy, zbierając łącznie ponad 1 200 000 000 godzin, które na jego oglądaniu spędzili subskrybenci z całego świata. Jedynym tytułem z porównywalną popularnością jest koreański "Squid Game".

Czwarty sezon "Stranger Things" zadebiutował na platformie Netflix w dwóch częściach, udostępnianych odpowiednio 27 maja i 1 lipca 2022 roku. Zwiastun najnowszej odsłony przygód nastolatków z Hawkins możecie zobaczyć poniżej:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones