Najlepsze oscarowe filmy do obejrzenia w Polsat Box Go

https://www.filmweb.pl/news/Najlepsze+oscarowe+filmy+do+obejrzenia+w+Polsat+Box+Go-154339
Najlepsze oscarowe filmy do obejrzenia w Polsat Box Go
W nocy z 10 na 11 marca poznamy laureatów 96. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. W oczekiwaniu na galę w Dolby Theatre zachęcamy Was do obejrzenia świetnych filmów, które w przeszłości zostały docenione przez szacowne oscarowe gremium. Wszystkie je znajdziecie w oscarowej kolekcji na platformie streamingowej Polsat Box Go.                 

Gdy w ostatnich dniach Facebook zawiesił się raptem na kilka godzin, o awarii mówiły wszystkie serwisy informacyjne. To tylko dowód na to, jak bardzo portal Marka Zuckerberga stał się częścią naszego codziennego życia. O kulisach powstania najsłynniejszego medium społecznościowego opowiada nagrodzony trzema Oscarami film Davida Finchera "Social Network". W rękach reżysera "Siedem" (a także wyróżnionego nagrodą Akademii scenarzysty Aarona Sorkina) nudna z pozoru historia programistów-nerdów zamienia się w ponadczasową opowieść o pogoni za amerykańskim snem, pragnieniu władzy i straconej przyjaźni. Sam Zuckerberg (grany przez fantastycznego Jesse'ego Eisenberga) jawi się tu zarówno jako wizjoner, zakompleksiony outsider oraz złowieszczy demiurg, który w imię sukcesu gotów jest poświęcić wszystko i wszystkich. "Obywatel Kane" XXI wieku.



"Artysta" miał światową premierę na festiwalu w Cannes, skąd rozpoczął triumfalny przemarsz przez kolejne gale nagród. Ostatecznie komediodramat Michela Hazanaviciusa zawędrował na uroczystość w Dolby Theatre, gdzie zdobył pięć Oscarów, w tym tego najważniejszego. Historia George'a Valentina - gwiazdora kina niemego, który nie może się pogodzić z udźwiękowieniem filmów - to piękny hołd złożony X Muzie. Jak czytamy w naszej recenzji: Hazanavicius dokonał rzeczy niesamowitej - przywołał siłę starego kina; sprawił, że współczesna widownia zaczęła śmiać się przy skeczach wyjętych z repertuaru Chaplina i wzruszać do łez w scenach niczym z klasycznych historii romansowych.



Filmy takie jak "Green Book" określa się mianem "feel good movies". Kończy się je oglądać z uśmiechem od ucha do ucha, w przeświadczeniu, że świat wcale nie jest taki zły. Nagrodzony Oscarem dla najlepszej produkcji 2018 roku komediodramat Petera Farrelly'ego opowiada historię ulicznego cwaniaka (Viggo Mortensen), który zatrudnia się jako kierowca i ochroniarz genialnego czarnoskórego pianisty (Mahershala Ali) podczas trasy koncertowej po głębokim południu USA. W "Green Book" – jak we wszystkich dobrych filmach drogi – podróż nabiera symbolicznego znaczenia. Daje bohaterom okazję, by przewartościować dotychczasowe życie, zrewidować poglądy, nawiązać wartościowe relacje.  Słowem, stać się lepszym człowiekiem. Lekcje, które mają do odebrania bohaterowie oraz widownia – na temat nietolerancji, szkodliwych stereotypów, ale również potrzeby zaakceptowania własnych korzeni – zostają przekazane z humorem i olbrzymim wdziękiem.



Ten tytuł nie kłamie. "Wszystko wszędzie naraz" to kino akcji, surrealistyczne science fiction, czarna komedia, rodzinna psychodrama i romans w jednym. To film, który mogliby wyreżyserować na spółkę Steven Spielberg, Terry Gilliam, Paul Thomas Anderson, Tsui Hark, siostry Wachowskie oraz Wong Kar Wai. Czyste szaleństwo, a zarazem precyzyjnie zaprojektowany fabularny mechanizm. Opowieść o sfrustrowanej właścicielce pralni (Michelle Yeoh), która jako jedyna może ocalić multiwersum przed zagładą, urzekła oscarową kapitułę. Film  Dana Kwana i Daniela Scheinerta zdobył 7 Oscarów, w tym dla najlepszego filmu, za reżyserię, scenariusz i główną kobiecą. Zobaczcie nasz wywiad z twórcami i gwiazdami widowiska.



Pięć lat po tym, jak "Ida" zdobyła Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego, Paweł Pawlikowski powrócił do kin z najbardziej osobistym dziełem w całej dotychczasowej karierze. Dedykowana nieżyjącym rodzicom reżysera "Zimna wojna" to stylowy melodramat o parze artystów, którzy jednocześnie nie umieją żyć bez siebie i ze sobą. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkunastu lat i terytorium kilku krajów historia miłosna uwodzi melancholijnym klimatem, bezbłędną realizacją oraz najwyższej próby aktorstwem tercetu Joanna Kulig / Tomasz Kot / Borys Szyc. Zanurzona w tradycji kultowej polskiej szkoły filmowej "Zimna wojna" okazała się światowym fenomenem nominowanym do nagrody Amerykańskiej Akademii w aż trzech kategoriach.
 

Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones