Netflix: Top 10 tygodnia – oto nowa królowa Netfliksa

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix%3A+Top+10+film%C3%B3w+i+seriali+na+%C5%9Bwiecie.+Najpopularniejsze+tytu%C5%82y+tygodnia+21-27.11.2022-148652
Netflix: Top 10 tygodnia – oto nowa królowa Netfliksa
źródło: materialy promocyjne
Nowa królowa Netfliksa to najmłodsza z rodu Addamsów. Serial Tima Burtona "Wednesday" pobija rekord otwarcia anglojęzycznego serialu i rozprawia się z pozostałymi konkurentami. Aż 341,2 mln godzin, przez które oglądano produkcję w ubiegłym tygodniu, to wynik lepszy od otwarcia czwartego sezonu "Stranger Things", które zebrało 335 mln. Świetny debiut dał produkcji braci Duffer drugie miejsce wśród wszystkich seriali w historii streamingowego giganta – czy podobny los czeka "Wednesday"?

Międzynarodowy sukces zaliczyła także polska produkcja. Thriller "Plan lekcji" dostał się na czwarte miejsce zestawienia najpopularniejszych filmów tygodnia, nie mając sobie równych wśród nieanglojęzycznych tytułów. Jakie inne propozycje przyciągnęły przed ekrany użytkowników platformy Netflix z całego świata? Przekonajcie się poniżej.

Top 10 filmów Netfliksa na świecie: 21-27.11.2022Adaptacja powieści Delii Owens to historia Kyi, inteligentnej i wrażliwej dziewczyny, która porzucona przez rodziców mieszka na bagnach Luizjany. Gdy chłopak z okolicznego miasteczka zostaje znaleziony martwy, lokalna społeczność oskarża nieznajomą.


Po rozwiązaniu pierwszej sprawy Enola Homes (Millie Bobby Brown) idzie w ślady swojego słynnego brata Sherlocka (Henry Cavill) i otwiera własną agencję... by szybko przekonać się, że życie kobiety detektywa to nie bułka z masłem. Akceptując surowe realia dorosłości, postanawia zamknąć swój biznes, gdy nagle zjawia się sprzedawczyni zapałek bez grosza przy duszy i daje jej pierwsze zlecenie z prawdziwego zdarzenia. Pragnie znaleźć swoją siostrę, lecz sprawa okazuje się o wiele bardziej zagmatwana i rzuca Enolę w nieznane rejony – od niepokojących londyńskich fabryk przez kolorowe sale koncertowe po najwyższe kręgi społeczne, nie wspominając o słynnym domu pod Baker Street 221B. Wpadłszy w sidła złowrogiego spisku, Enola musi zwrócić się o pomoc do dawnych przyjaciół – w tym samego Sherlocka – by rozwikłać tajemnicę. Gra toczy się dalej!


Owdowiały ojciec dziedziczy farmę tuż przed świętami i z trudem przystosowuje się do życia na wsi. Jego dzieci tymczasem opracowują plan, jak zostać tam na zawsze.


Wypalona gwiazda popu Angelina ucieka do małego miasteczka w stanie Nowy Jork, aby spełnić marzenie młodej fanki. Tam znajduje nie tylko inspirację do ożywienia swojej kariery, ale też szansę na prawdziwą miłość.


Tuż przed świętami świeżo zaręczona rozpieszczona spadkobierczyni hotelu (Lindsay Lohan) ulega wypadkowi na nartach i traci pamięć. Z pomocą przychodzą jej przystojny właściciel górskiej chaty (Chord Overstreet) i jego nad wiek rozwinięta córka.


5

Osobliwość

The Wonder
1h 49m
Irlandia, region Midlands. Rok 1862. Młoda dziewczyna przestaje jeść, ale w cudowny sposób pozostaje przy życiu i ma się zupełnie dobrze. Do jej małej wioski przybywa angielska pielęgniarka, Lib Wright. Ma się ona bliżej przyjrzeć jedenastoletniej Annie O’Donnell, która rzekomo nie je od miesięcy i której osoba przyciąga tłumy turystów i pielgrzymów. Czy we wsi rzeczywiście mieszka święta żywiąca się "manną z nieba", czy też może padła ona ofiarą bardziej złowrogich sił?


Po śmierci nauczyciela jego przyjaciel i były policjant podejmuje pracę w szkole, aby zmierzyć się z gangiem podejrzewanym o jego zabójstwo.


W 2016 roku dwie młode siostry wyruszają w ryzykowną podróż z ogarniętej wojną Syrii na olimpiadę w Rio, wystawiając na próbę zdolności pływackie – i serca.


Podczas świątecznych porządków w domu rodzinnym pisarz spotyka kobietę poszukującą matki. Czy stary dziennik okaże się kluczem do ich przeszłości – i serc?


Młoda dziewczyna znajduje mapę mistycznej Krainy Snów. Z pomocą wyjętego spod prawa ekscentryka przemierza sny i ucieka przed koszmarami z nadzieją, że będzie jej dane ponownie ujrzeć zmarłego ojca.Top 10 seriali Netfliksa na świecie: 21-27.11.2022(Miniserial) 20-latek próbuje wyegzekwować od Pepsi myśliwiec, który – jak twierdzi – wygrał w konkursie. Rozpoczyna się sądowa batalia Dawida z Goliatem, która przejdzie do historii.


(Sezon 1) Zaginiony podczas lotu samolot po kilku latach powraca. Jego pasażerowie muszą zmierzyć się z życiem, które toczyło się bez nich, i z nową, zaskakującą rzeczywistością.


(Sezon 1) Energiczna królowa usiłuje okiełznać swoich niesfornych synów i osadzić jednego z nich na tronie Joseonu, na który czyha konkurencja.


(Sezon 4) Dwa lata po tym, jak brutalne morderstwo Grace wywróciło życie ich wszystkich do góry nogami, rodzina Stone’ów nadal nie może się pozbierać. Zdruzgotany Ben wciąż opłakuje żonę i szuka porwanej córki. Pogrążony w żalu rezygnuje z roli współkapitana łodzi ratunkowej, zostawiając Michaelę samą na posterunku. Dowodzenie łodzią w pojedynkę to zadanie prawie niemożliwe, ponieważ każdy ruch pasażerów jest teraz monitorowany przez rządowy rejestr. Data zgonu zbliża się wielkimi krokami, a pasażerowie desperacko szukają sposobu na przetrwanie. Pojawia się tajemniczy pasażer z paczką dla Cala, która zmienia wszystko, co wiedzą o locie 828 i okazuje się kluczem do odkrycia tajemnicy wezwań. Widzów czeka kolejna niezwykła, zagmatwana i bardzo wzruszająca podróż.


(Sezon 1) Biedny sprzedawca Rafael i zamożna biznesmenka Alejandra to dwoje nieznajomych, którzy ulegają wypadkowi samochodowemu. Wydarzenie zmienia ich życie i splata ich przyszłość.


(Sezon 3) Jen (Christina Applegate) i Judy (Linda Cardellini) wracają z trzecim i ostatnim sezonem. Po otrzymaniu szokujących informacji dotyczących kolejnej ucieczki z miejsca wypadku kobiety są gotowe zaryzykować życie w imię przyjaźni ponad prawem.


(Sezon 5) Saga o życiu rodziny królewskiej przenosi się do lat 80. i 90. Burzliwe dzieje związku księżnej Diany i księcia Karola rozgrywają się wokół 40. rocznicy objęcia tronu przez królową. W roli monarchini Imelda Staunton.


(Sezon 6) Las Encinas to najlepsza i najbardziej elitarna szkoła w Hiszpanii. To tam uczą się dzieci z wyższych sfer. Decyzją lokalnych władz trafia tam też trójka ubogich dzieciaków, których szkoła została zniszczona przez trzęsienie ziemi. Jednak może to wcale nie oznacza, że szczęście się do nich uśmiechnęło... Zajadły konflikt między tymi, którzy mają wszystko, a tymi, którzy nie mają nic do stracenia, doprowadza do morderstwa. Kto ma krew na rękach? Czy za zabójstwo odpowiada jeden z nowych dzieciaków? Czy może coś innego, co kryje się głęboko pod powierzchnią?


(Sezon 1) 1899 rok. Tajemnicze wydarzenia zmieniają kurs zmierzającego do Nowego Jorku statku imigrantów. Jego zdezorientowani pasażerowie mają do rozwiązania niezwykłą zagadkę.


(Sezon 1) Przepełniona zjawiskami paranormalnymi opowieść detektywistyczna osadzona w czasie, gdy Wednesday Addams pobiera nauki w Akademii Nevermore. Nasza bohaterka próbuje zapanować nad swoimi nowo odkrytymi mocami psychicznymi, powstrzymać mordercze siły terroryzujące okolicę oraz rozwiązać nadnaturalną zagadkę, której częścią przed 25 laty stali się jej rodzice. Zobaczymy też, jak Wednesday odnajdzie się w gąszczu relacji z innymi uczniami Akademii Nevermore.


Zwiastun serialu "Wednesday"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones