Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Niespodzianka+Powstaje+%22Breaking+Bad%3A+Film%22-130637

Niespodzianka! Powstaje "Breaking Bad: Film"

  • Deadline, The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • Seriale, Filmy
Vince Gilligan wie, jak dochować tajemnicy. Twórca serialu "Breaking Bad" zdołał przygotować scenariusz nowego projektu, do którego zdjęcia kręcone będą od połowy listopada do lutego w Nowym Meksyku. I to właśnie stanowe biuro do spraw produkcji filmowych ujawniło, że ten projekt osadzony jest w tym samym świecie co "Breaking Bad".

bad.jpg


Szczegóły nie są na razie znane. Wiadomo, że Gilligan nie tylko przygotował fabułę, ale też stanie za kamerą projektu, który powstanie w ramach jego umowy z Sony TV. Ma on stanowić samodzielną opowieść w uniwersum "Breaking Bad". Nie jest jednak jasne, czy będzie to kolejny prequel czy może sequel. Nie wiadomo też, czy w obsadzie pojawią się Bryan Cranston i Aaron Paul. Za to producentami są Mark Johnson i Melissa Bernstein, którzy pełnili tę funkcję również przy "Breaking Bad".

Portal The Hollywood Reporter podaje, że projekt nosi roboczy tytuł "Greenrier" i pomyślany jest jako 2-godzinny film. Strona nie wie jednak, czy realizowany jest on z myślą o telewizji czy może jednak kinie.

Z kolei Deadline podaje, że forma projektu nie została jeszcze ustalona i Gilligan dopiero w trakcie prac zdecyduje, czy będzie to film czy może jednak miniserial.

"Breaking Bad" to jeden ze sztandarowych seriali stacji AMC. Była to historia nauczyciela chemii, u którego zdiagnozowano raka. Mając przed sobą wizję zaledwie dwóch lat życia, Walter White wyzbył się skrupułów i by zapewnić swojej rodzinie byt po swojej śmierci wszedł na przestępczą ścieżkę związaną z handlem i produkcją narkotyków.

Serial doczekał się pięciu sezonów oraz prequela "Zadzwoń do Saula". Zdobył dwa Złote Globy i 16 nagród Emmy.

3 21

zobacz też: