Aaron Paul do Netfliksa: gdzie moje tantiemy za "Breaking Bad"?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Aaron+Paul+do+Netfliksa%3A+gdzie+moje+tantiemy+za+%22Breaking+Bad%22-151986
Aaron Paul do Netfliksa: gdzie moje tantiemy za "Breaking Bad"?
źródło: Materiały prasowe
W związku ze strajkami aktorów i scenarzystów w Los Angeles od kilku miesięcy regularnie odbywają się pikiety przed siedzibami wytwórni i serwisów streamingowych. W ubiegłym tygodniu pod centralą Sony miał miejsce protest, w którym udział wzięli m.in. obsada i twórcy kultowego "Breaking Bad". W rozmowie z "Entertainment Tonight Canada" aktor Aaron Paul ujawnił wówczas, że pomimo olbrzymiej popularności serialu na Netfliksie nigdy nie otrzymał od platformy tantiem.

Aaron Paul: platformy nie chcą płacić artystomBędę totalnie szczery: nie dostaję od Netfliksa żadnych pieniędzy za "Breaking Bad". Dla mnie to absurd - stwierdził Paul grający w serialu Jesse'ego Pinkmana - Na platformach streamingowych seriale żyją wiecznie, doświadczając kolejnych fal popularności. Niedawno zauważyłem, że "Breaking Bad" trenduje na Netfliksie. Choć to oczywiste, wiele z tych platform przez długi czas unikało płacenia ludziom uczciwych zarobków. Teraz przyszła pora, by się obudzić.Pierwsze trzy sezony "Breaking Bad" zadebiutowały na Netfliksie w 2011 roku, niedługo przed premierą czwartej transzy odcinków na antenie stacji AMC. Pojawienie się serialu na platformie przyczyniło się znacząco do jego popularyzacji wśród widzów. Show okazał się tak dużym hitem wśród użytkowników, że w 2019 roku Netflix zlecił realizację jego filmowego epilogu - "El Camino: Film Breaking Bad". Serwis zajął się również międzynarodową dystrybucją spin-offu serialu - "Zadzwoń do Saula".

"Breaking Bad": arcydzieło małego ekranu"Breaking Bad" to historia niepozornego nauczyciela chemii Waltera White'a (Bryan Cranston), który dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory na raka płuc. Bohater rozpoczyna walkę z czasem. Aby zabezpieczyć finansowo rodzinę, zaczyna produkować na własną rękę metamfetaminę. Pomaga mu w tym jego dawny uczeń Jesse (Aaron Paul). Z czasem Walter  staje się prominentną postacią półświatka znaną jako Heisenberg.


Show zdobył m.in. dwa Złote Globy i szesnaście nagród Emmy. Dziś uważany jest powszechnie za arcydzieło małego ekranu i jeden z ważniejszych seriali w historii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones