Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Nowe+%22Halloween%22+zignoruje+wszystkie+cz%C4%99%C5%9Bci+poza+pierwsz%C4%85-125781

Nowe "Halloween" zignoruje wszystkie części poza pierwszą

  • Collider
  • autor: jp
  • Filmy
Od jakiegoś czasu wiemy, że Danny McBride i David Gordon Green napisali scenariusz nowego "Halloween". Horror wyreżyseruje Green i wystąpią w nim Jamie Lee Curtis oraz Judy Greer, a muzykę do niego napisze sam John Carpenter. McBride ujawnił właśnie co nieco na temat tego, jaka będzie relacja filmu z poprzednimi częściami serii.

Halloween-Feature.jpg

W zasadzie ignorujemy wszystkie filmy z wyjątkiem pierwszego, powiedział McBride. Akcja rusza tuż po wydarzeniach z pierwszej części, ale to niemalże alternatywna rzeczywistość. Zupełnie jakby pierwsza część skończyła się nieco inaczej.

Twórca opowiedział też, jak wielkim spełnieniem marzeń jest dla niego ten projekt: Jestem wielkim fanem "Halloween". Kiedy studio Blumhouse zgłosiło się do nas z tym projektem, najpierw ustaliliśmy z Davidem, że musimy przedstawić nasz pomysł Johnowi Carpenterowi. Jeśli on nie będzie zainteresowany, my też nie będziemy.

Nasz pomysł spodobał się Carpenterowi. Ale na tym etapie nie mówiliśmy jeszcze o Jamie, dodał McBride. Myślę, że każdy marzył, by wystąpiła, ale nie wiedzieliśmy, czy to się uda. Więc przyłożyliśmy się z Davidem do scenariusza, żeby pogłębić postać Laurie Strode tak, by nie mogła nam odmówić.

zobacz też: