Nowy "Człowiek z blizną" ponownie bez reżysera. Luca Guadagnino zrezygnował ze stanowiska

ScreenRant / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+%22Cz%C5%82owiek+z+blizn%C4%85%22+ponownie+bez+re%C5%BCysera.+Luca+Guadagnino+zrezygnowa%C5%82+ze+stanowiska-152713
Nowy "Człowiek z blizną" ponownie bez reżysera. Luca Guadagnino zrezygnował ze stanowiska
W maju 2020 roku informowaliśmy że Luca Guadagnino ("Tamte dni, tamte noce", "Suspiria") nakręci nową wersję "Człowieka z blizną". Od tamtej pory wokół projektu panowała cisza, z kolei reżyser zdążył zrobić dwa nowe filmy - kanibalistyczny horror "Do ostatniej kości" oraz sportowy romans "Challengers". Co się dzieje z remakiem gangsterskiego klasyka?

"Człowiek z blizną": pechowy remakeGuadagnino był ostatnio gościem Mumbai Film Festival. W trakcie spotkania z dziennikarzami włoski reżyser stwierdził lakonicznie: nie pracuję już nad "Człowiekiem z blizną". Niestety, nie podał przyczyny takowego stanu rzeczy.

Tym samym Guadagnino dołączył do pokaźnego grona utytułowanych filmowców, którzy w przeszłości byli zaangażowani w realizację kolejnego "Człowieka z blizną". Nad projektem pracowali m.in. bracia Coen, Pablo Larrain, Antoine Fuqua, David Yates oraz David Ayer.

GettyImages-1133242825.jpg Getty Images © NurPhoto


"Człowiek z blizną": gangsterski klasykPierwszy "Człowiek z blizną" pojawił się w 1932 roku. Tytułowy bohater był w nim włoskim emigrantem, który w świecie pogrążonym w chaosie globalnego kryzysu gospodarczego próbuje realizować swój amerykański sen. Czyni to w jedyny sposób, jaki wydaje mu się możliwy – przemocą i zbrodnią. Widzowie pamiętają jednak lepiej film z 1983 roku z Alem Pacino w roli ambitnego Kubańczyka, który przejmuje władzę nad półświatkiem Miami. Nowa wersja miała się rozgrywać w Los Angeles.

Pierwszy "Człowiek z blizną", w reżyserii Howarda Hawksa, opowiadał o czasach prohibicji. 50 lat później Oliver Stone i Brian De Palma nakręcili swoją wersję, która bardzo różni się od filmu Hawksa. Oba filmy mogą stanąć obok siebie na półce jako dwa wspaniałe dzieła - mówił Guadagnino w czasach, gdy jeszcze chciał nakręcić remake - Mam nadzieję, że nasza wersja, zrealizowana po ponad 40 latach, będzie kolejnym wartościowym portretem postaci, która uosabia nasz kompulsywny apetyt i ambicję. Myślę, że moja wersja będzie bardzo aktualna. Ludzie mówią, że kręcę same remake'i, ale prawda jest taka, że kino wciąż remake'uje się na nowo. Nie z lenistwa, nie dlatego, że to łatwy sposób na znalezienie historii. Chodzi o sprawdzenie, co dana fabuła może powiedzieć o naszych czasach.

NA SKRÓTY: za co kochamy "Człowieka z blizną"?Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones