Olivia Wilde szykuje film o superbohaterce z uniwersum Spider-Mana

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Olivia+Wilde+szykuje+film+o+superbohaterce+z+uniwersum+Spider-Mana-138957
Olivia Wilde szykuje film o superbohaterce z uniwersum Spider-Mana
źródło: Getty Images
autor: Paul Archuleta
Olivia Wilde ("Szkoła melanżu") nakręci dla wytwórni Sony widowisko rozgrywające się w ekranowym uniwersum Spider-Mana. Według niepotwierdzonych informacji bohaterką filmu będzie Spider-Woman.

Kobieta-Pająk to w cywilu Jessica Drew - nastoletnia Brytyjka, która na skutek feralnego incydentu w laboratorium ojca zapada na chorobę popromienną. Aby ratować dziewczynę, rodzic wstrzykuje jej eksperymentalne serum na bazie krwi radioaktywnych pająków. Kolejną dekadę Jessica spędza zahibernowana w akceleratorze genetycznym. Po przebudzeniu odkrywa, że zyskała supermoce.Scenariusz filmu napisze Katie Silberman mająca na koncie m.in. "Szkołę melanżu" oraz "Jak romantycznie!". Produkcją zajmie się dawna szefowa Sony, Amy Pascal.

W przyszłym roku do kin trafią aż trzy ekranizacje komiksów wchodzące w skład filmowego uniwersum człowieka-pająka. Będą to "Morbius", "Venom 2" oraz "Spider-Man 3". W planach są także widowiska o przygodach Madame Webb oraz Black Cat i Silver Sable.

Przypomnijmy, że Wilde była wcześniej jedną z kandydatek na stanowisko reżyserki "Kapitan Marvel 2". Ostatecznie angaż otrzymała jednak Nia DaCosta ("Candyman").

Zanim Wilde zajmie się Spider-Woman, nakręci dla studia New Line psychologiczny dreszczowiec "Dont Worry Darling", w którym główne role zagrają Florence Pugh, Chris Pine, Shia LaBeouf i Dakota Johnson. Zdjęcia ruszają jesienią.