Oto kolejny pasażer feralnego Orient Expressu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oto+kolejny+pasa%C5%BCer+feralnego+Orient+Expressu-120029
Josh Gad ("Piksele") dołączył do gwiazdorskiej obsady kryminału "The Murder on the Orient Express".


Aktorowi przypadła rola Hectora MacQueena - sekretarza milionera Samuela Ratchetta. W obsadzie są również m.in. Johnny Depp, Daisy Ridley, Michelle Pfeiffer, Judi Dench i Michael Pena.

Odtwórcą głównej roli i reżyserem filmu będzie Kenneth Branagh. Brytyjczyk zajmie się również produkcją przedsięwzięcia do spółki z Ridleyem Scottem i Simonem Kinbergiem. Całość powstanie dla 20th Century Fox.

Projekt pomyślany jest jako remake filmu Sidneya Lumeta z 1974 roku, który z kolei był ekranizacją powieści Agathy Christie "Morderstwo w Orient Expressie". Obraz ten nominowany był do Oscarów w sześciu kategoriach. Ingrid Bergman otrzymała statuetkę za rolę drugoplanową.

Detektyw Hercules Poirot wraca z Azji, gdzie właśnie rozwiązał pewną  zawiłą sprawę kryminalną. Podczas podróży słynnym pociągiem Orient  Express do Poirota zwraca się pewien mało sympatyczny amerykański  milioner, Samuel Ratchett. Twierdzi on, że od pewnego czasu dostaje  dziwne listy z pogróżkami i prosi Belga o wykrycie ich autora. Mimo  propozycji wysokiego honorarium, Poirot odmawia, zrażony gburowatością  klienta. Następnego dnia w pociągu dochodzi do zabójstwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones