Paramount i Universal przystępują do bojkotu rosyjskich kin

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Paramount+i+Universal+przyst%C4%99puj%C4%85+do+bojkotu+rosyjskich+kin-145682
Paramount i Universal przystępują do bojkotu rosyjskich kin
źródło: Materiały prasowe
Kolejne studia filmowe przyłączają się do bojkotu Rosji w obliczu inwazji na Ukrainę. Do Disneya, Warnera i Sony dołączyły wytwórnie Universal Pictures i Paramount. W związku z tym Rosjanie nie zobaczą na dużym ekranie takich tytułów jak m.in. "Ambulans" Michaela Baya, "Sonic 2: Szybki jak błyskawica" i "Zaginione miasta" z Sandrą Bullock i Channingiem Tatumem.

Universal wycofuje z Rosji "Ambulans" oraz "Pana Wilka i Spółkę"


W odpowiedzi na trwający w Ukrainie humanitarny kryzys, studio Universal Pictures wstrzymało daty premier zaplanowane dla Rosji, czytamy w oświadczeniu wytwórni.


Wśród nadchodzących rosyjskich premier studia były m.in. "Ambulans" w reżyserii Michaela Baya, opowieść o parze rabusiów, których zagrali Jake Gyllenhaal i Yahya Abdul-Mateen II, oraz animacja DreamWorks "Pan Wilk i Spółka". W oryginalnej obsadzie tego drugiego filmu znaleźli się m.in. Sam Rockwell, Marc Maron, Craig Robinson, Anthony Ramos i Awkwafina. "Pan Wilk i Spółka" miał wejść do kin w Rosji 24 marca, a "Ambulans" - 7 kwietnia.

Paramount kasuje premiery "Sonica 2" i "Zaginionego miasta"


Studio Paramount tymczasem nie wprowadzi do Rosji filmów "Sonic 2: Szybki jak błyskawica" (zaplanowany oryginalnie na 31 marca) oraz "Zaginione miasto", którego gwiazdami są Sandra Bullock, Channing Tatum, Brad Pitt i Daniel Radcliffe (zaplanowany oryginalnie na 7 kwietnia).


Wytwórnia również opublikowała oświadczenie: Obserwującą rozgrywającą się w Ukrainie tragedię, postanowiliśmy wstrzymać zbliżające się kinowe premiery naszych filmów w Rosji.

"Batman". Morbius" i "To nie wypanda" nie dla Rosji


W bojkocie rosyjskich kin uczestniczą już studia Sony, Warner Bros. oraz Sony Pictures. W tamtejszych kinach nie pojawią się w najbliższym czasie takie tytuły jak m.in. "Batman" Matta Reevesa, "To nie wypanda" Pixara oraz "Morbius" z Jaredem Leto.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones