Patryk Vega szykuje film o aferze podkarpackiej

Radio Zet / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Patryk+Vega+szykuje+film+o+aferze+podkarpackiej-136628
W marcu ruszają zdjęcia do nowego filmu Patryka Vegi. Dziś reżyser podczas wizyty w Radiu Zet ujawnił, że niezatytułowany na razie obraz opowie o aferze podkarpackiej.


- Mam prowadzenie Pana Boga i jestem o to spokojny. To fantastyczna historia, której nie było w Polsce - mówił Vega w rozmowie z Beatą Lubecką - Pod płaszczykiem działań policyjnych CBŚ wykosiło konkurencję sutenerów na Podkarpaciu, żeby utorować drogę do monopolu dwóm Ukraińcom, którzy stworzyli burdele z górnej półki robiąc Carską Rewię. Zatrudniano tancerki, które oferowały seks w totalnej dyskrecji, a w rzeczywistości w pokojach montowano kamery, gdzie nagrywano polityków, biznesmenów, księży i celebrytów. Na koniec dnia te materiały zostały przejęte przez obce służby, żeby sterować sytuacją polityczną w Polsce przed wyborami. Policjanci zamienili się z łowców w zwierzyny, które te nagrania chciały wyciągnąć.

Reżyser twierdzi, że dysponuje materiałami związanymi z aferą. – Pokażę taśmy w marcu w internecie - deklaruje - Pozyskałem do współpracy wszystkich uczestników tej afery. Dali mi swoją historię na wyłączność i będą ze mną promować ten film.

Główną rolę zagra Antoni Królikowski. Premiera 4 września.

Tymczasem już jutro do kin trafi inny film Vegi - opowiadający o świecie kiboli "Bad Boy". Na premierę czeka również "Small World", w którym kontrowersyjny reżyser wziął na celownik proceder handlu dziećmi.