Phoebe Waller-Bridge szykuje serial o... Piekle

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Phoebe+Waller-Bridge+przed%C5%82u%C5%BCa+umow%C4%99+z+platform%C4%85+Amazon.+Zekranizuje+powie%C5%9B%C4%87+%22Sign+Here%22-149324
Phoebe Waller-Bridge szykuje serial o... Piekle
źródło: Getty Images
autor: Laurent KOFFEL
Phoebe Waller-Bridge przedłużyła umowę z platformą Amazon. W jej ramach autorka "Fleabag" przygotowuje ekranizację powieści "Sign Here", której autorką jest Claudia Lux. Akcja serialu ma rozgrywać się w... Piekle.

Phoebe Waller Bridge podpisałaGettyImages-1146590786.jpg Getty Images © Mike Pont


Nowy kontrakt Phoebe Waller-Bridge z Amazonem ma obowiązywać przez 3 lata - podobnie jak poprzednia umowa, którą aktorka i scenarzystka podpisała z platformą we wrześniu 2019 roku. Pod okiem Waller-Bridge ma powstać scenariusz adaptacji "Sign Here". Napisze go autorka książki, Claudia Lux.

"Sign Here" to debiutancka powieść charakteryzująca się czarnym humorem. Jej bohaterem jest mężczyzna, który pracuje w (dosłownym) Piekle. Peyote Trip ma całkiem niezłą posadkę w dziale cyrografów na piątym piętrze. Jasne, żaden długopis nie pisze, automat do kawy nie działa od jakiegoś wieku, a jedyny dostępny napój to Jägermeister. Ale to wciąż Piekło. Przeczekawszy stulecie bohater wymyśla plan, który może na zawsze zmienić jego życie (i śmierć).

Waller-Bridge i Jenny Robins ze studia Wells Street Films będą wykonawczymi producentkami projektu.

To nie jedyny projekt, w jaki zaangażowana jest Waller-Bridge. W marcu zeszłego roku ogłoszono, że Amazon dla zielone światło na realizację jej serialu, o którym jednak nie wiadomo zupełnie nic. Zdjęcia do tajemniczej produkcji miały ruszyć jeszcze w zeszłym roku. Nie wiadomo jednak, czy prace ruszyły zgodnie z planem. Waller-Bridge miała też wystąpić u boku Donalda Glovera w serialowej wersji filmu "Mr. & Mrs. Smith", ale porzuciła projekt, bo ona i Glover mieli inne wizje.

Phoebe Waller-Bridge - chrześniaczka Indiany Jonesa
Oczywiście już w czerwcu zobaczymy Phoebe Waller-Bridge jako Helenę, chrześniaczkę Henry'ego Jonesa w widowisku "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia".

Akcja filmu rozgrywa się w 1969 roku. Tytułowy bohater (Harrison Ford) łączy siły ze swoją chrześniaczką Heleną (Waller-Bridge), aby stawić czoła pracującemu w NASA byłemu naziście Jurgenowi Vollerowi (Mads Mikkelsen). Złoczyńca planuje wykorzystać lądowanie na Księżycu oraz tajemniczy artefakt, aby odmienić losy świata.

Widowisko trafi do kin 30 czerwca 2023 roku. Steven Spielberg, który wyreżyserował cztery poprzednie części cyklu, piastuje tym razem stanowisko producenta. Za kamerą stanął James Mangold.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones