Powstaje aktorska wersja "Króla Lwa"?

Bleeding Cool / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstaje+aktorska+wersja+%22Kr%C3%B3la+Lwa%22-119642
Wygląda na to, że Jon Favreau sprawdził się tak dobrze w reżyserowaniu cyfrowych zwierząt w najnowszej wersji "Księgi dżungli", że studio Disneya zatrudniło go do wyreżyserowania nowej wersji "Króla Lwa".


Tak przynajmniej można interpretować twitterowy wpis reżysera, w którym ten wyraził ekscytację swoim nowym projektem i wkleił dwie znaczące ikonki: lwa oraz koronę. Przekaz wydaje się dość jednoznaczny, choć lew w koronie mógłby równie dobrze oznaczać postać króla Jana z disneyowskiego "Robin Hooda". "Król Lew" wydaje się jednak pewniejszym typem. Mimo to czekamy na oficjalne potwierdzenie.


Disney od jakiegoś czasu przerabia na filmy aktorskie wszystkie swoje klasyczne animacje. Najbliższym filmem w kolejce jest "Piękna i Bestia", która trafi do kin w marcu przyszłego roku. Oczywiście w przypadku "Króla Lwa" określenie "film aktorski" jest mylące o tyle, że w oryginale nie pojawiają się ludzie. Aktorzy zapewne użyczą jedynie swoich głosów wykreowanym w pamięci komputera zwierzakom. Ironia sytuacji polega na tym, że tak zrealizowany film będzie - technicznie rzecz biorąc - filmem animowanym.