Trzeci sezon "The Mandalorian" nie da się koronawirusowi

Latino Review / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Trzeci+sezon+%22The+Mandalorian%22+nie+da+si%C4%99+koronawirusowi-138941
Trzeci sezon "The Mandalorian" nie da się koronawirusowi
Pandemia odcisnęła swoje piętno na przemyśle filmowym i trudno znaleźć film czy serial, który nie doświadczył jakichś wynikających z koronawirusa utrudnień. Wygląda jednak na to, że Moc jest silna w Disneyu. Trzeci sezon serialu "The Mandalorian" ma być wolny od jakichkolwiek koronawirusowych opóźnień.

I nie chodzi wcale o to, że główny bohater nosi wciąż maskę. "The Mandalorian" ma tę przewagę nad innymi produkcjami, że serial kręcony jest w większości w studiu. Opowiedział o tym właśnie magazynowi The Hollywood Reporter jeden z twórców produkcji, Jon Favreau.

Fakt, że plan jest zamkniętą przestrzenią, to duża zaleta. Możemy kontrolować ilość osób, powiedział reżyser i scenarzysta. Większość ludzi zarządzających planem robi to zdalnie z miejsca, które nazywamy "Brain Bar" - to w zasadzie pomieszczenie z komputerami. Ilość osób w pobliżu kamery może być więc dużo mniejsza niż zazwyczaj. Kręcimy też trochę w plenerze, co również jest pomocne.

Zbliżamy się w produkcji filmowej do momentu, w którym przypomina ona bardziej pracę nad animacją, gdzie mamy mnóstwo storyboardów, dyskusji i szukania odpowiedniej scenerii w wirtualnej rzeczywistości. Używamy kinowych narzędzi VR w ten sam sposób, co przy okazji "Króla Lwa" czy "Księgi dżungli". W wielu przypadkach aktorzy, którzy pojawiają się na ekranie, nawet nie znajdowali się na planie, dodał Favreau.

Drugi sezon serialu ma zadebiutować w październiku. Oczywiście na serwisie Disney+.