Poznajcie nową Królewnę Śnieżkę

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Poznajcie+now%C4%85+Kr%C3%B3lewn%C4%99+%C5%9Anie%C5%BCk%C4%99-142884
Poznajcie nową Królewnę Śnieżkę
źródło: Getty Images
autor: James Devaney
Rachel Zegler - gwiazda remake'u "West Side Story" w reżyserii Stevena Spielberga - otrzymała kolejną dużą rolę. 20-latka zagra tytułową bohaterkę w aktorskiej wersji klasycznej disneyowskiej animacji "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków".

Niezwykłe zdolności wokalne Rachel to zaledwie jeden z jej wielu talentów. Jej siła, inteligencja oraz optymizm staną się integralną częścią doświadczenia, jakim będzie ponowne odkrywanie baśni Disneya
- zapowiada reżyser remake'u, Marc Webb ("Niesamowity Spider-Man", "500 dni miłości"). Zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym roku.

Zrealizowana w 1937 roku "Śnieżka" była pierwszym w historii pełnometrażowym filmem animowanym Disneya. Inspirowana baśnią braci Grimm fabuła opowiada historię pięknej królewny, na której życie dybie zazdrosna o jej urodę macocha. Zła królowa zleca myśliwemu zabicie swojej pasierbicy. Dziewczyna ucieka oprawcy i znajduje schronienie w chatce siedmiu krasnoludków.

W remake'u "West Side Story" Zegler wcieliła się w Marię - młodą portorykańską imigrantkę, która zakochuje się w kryminaliście Tonym (Ansel Elgort). Problem w tym, że wybranek serca należy do gangu, który rywalizuje z bandą dowodzoną przez brata Marii. Podczas castingów do filmu Zegler pokonała 30 tysięcy kandydatek. Musical trafi na ekrany w grudniu.