RANKING: Najlepsze filmy i seriale świąteczne na Netflix

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/RANKING%3A+Najlepsze+filmy+i+seriale+%C5%9Bwi%C4%85teczne+na+Netflix-140690
RANKING: Najlepsze filmy i seriale świąteczne na Netflix
Ho, ho, ho! Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji przygotowaliśmy ranking najlepszych filmów i seriali, które z pewnością wprawią Was w świąteczny nastrój. Który z nich lubicie najbardziej? A może czegoś brakuje? Dajcie znać w komentarzach!

10
plakat filmu Pan Jangle i świąteczna podróż
FILM
Jingle Jangle: A Christmas Journey
59 min.
2020
6,0 2 245 ocen społeczności
447 chce zobaczyć
"Pan Jangle i świąteczna podróż" to muzyczna przygoda i wizualna uczta dla całej rodziny. Opowieść osadzona jest w tętniącym życiem, urokliwym miasteczku, w którym legendarny twórca zabawek Jeronicus Jangle (Forest Whitaker) tworzy swoje pełne magii i fantazji wynalazki. Jednak kiedy zaufany czeladnik (Keegan-Michael Key) kradnie jego najwspanialsze dzieło, sytuację może uratować tylko równie bystra i pomysłowa wnuczka pana Jangle (Madalen Mills) z pomocą dawno zapomnianego wynalazku, lecząc stare rany i rozbudzając magię, którą każdy i każda z nas nosi w sercu.
 
9
plakat filmu Kronika świąteczna: Część druga
FILM
The Christmas Chronicles 2
52 min.
2020
5,9 6 461 ocen społeczności
561 chce zobaczyć
Minęły dwa lata, odkąd rodzeństwo Kate (Darby Camp) i Teddy Pierce (Judah Lewis) uratowało Święta Bożego Narodzenia. Od tamtej pory dużo się zmieniło. Kate wyrosła na cyniczną nastolatkę, która z niechęcią spędza święta w Cancún z nowym chłopakiem swojej matki i jego synem Jackiem (Jahzir Bruno). Dziewczyna nie jest w stanie zaakceptować nowej wersji swojej rodziny i postanawia uciec. Kiedy jednak tajemniczy, władający magią psotnik grozi zniszczeniem Bieguna Północnego i zlikwidowaniem świąt raz na zawsze, Kate i Jack nieoczekiwanie zostają wciągnięci w nową przygodę ze Świętym Mikołajem (Kurt Russell).
 
8
plakat filmu Zamiana z księżniczką
FILM
The Princess Switch
41 min.
2018
6,0 24 996 ocen społeczności
1 958 chce zobaczyć
Zwyczajna cukiernik z Chicago i przyszła księżniczka, które wyglądają jak bliźniaczki, postanawiają przed świętami zamienić się życiami.
 
7
plakat filmu Grinch: świąt nie będzie
FILM
How the Grinch Stole Christmas
44 min.
2000
6,1 74 782 oceny społeczności
3 053 chce zobaczyć
Grinch chce pozbawić miasteczko Ktosiowo Świąt, ale odrobina uprzejmości ze strony małej Cindy Lou Ktoś i jej rodziny podbija jego serce.
 
6
plakat filmu Randki od święta
FILM
Holidate
43 min.
2020
6,3 38 519 ocen społeczności
2 047 chce zobaczyć
Sloane (Emma Roberts) i Jackson (Luke Bracey) nienawidzą świąt. Są singlami i zawsze kończą przy stole dla dzieci albo z żenującą osobą towarzyszącą na karku. Zrządzeniem losu tych dwoje nieznajomych poznaje się w wyjątkowo nieudane Święta Bożego Narodzenia. Wówczas postanawiają oni, że będą swoimi partnerami od święta przez następny rok. Wspólna niechęć do świąt i deklarowany brak zainteresowania sobą nawzajem sprawiają, że są dla siebie idealnymi osobami towarzyszącymi. Prowadzi to do przezabawnych i prowokatorskich wygłupów. Gdy jednak rok pełen absurdalnych obchodów świąt dobiega końca, Sloane i Jackson odkrywają, że podoba im się wspólne robienie znienawidzonych rzeczy.
 
5
plakat filmu Dash i Lily
SERIAL
Dash & Lily
1 sezon
26 min.
2020
6,5 5 830 ocen społeczności
632 chce zobaczyć
Porwani przez wir świątecznego romansu cyniczny Dash i optymistyczna Lily wymieniają się liścikami schowanymi w książce, którą ukrywają w różnych zakątkach Nowego Jorku.
 
4
plakat filmu Ekspres polarny
FILM
The Polar Express
37 min.
2004
6,6 75 662 oceny społeczności
5 510 chce zobaczyć
Wzruszająca historia pewnego chłopca, który w Wigilię udaje się w podróż pociągiem na Biegun Północny. Przygoda przywraca mu wiarę w ducha świąt.
 
3
plakat filmu Kronika świąteczna
FILM
The Christmas Chronicles
44 min.
2018
6,7 17 636 ocen społeczności
2 195 chce zobaczyć
Film opowiada historię siostry i brata, Kate (Darby Camp) i Teddyego (Judah Lewis) Pierceów, których plan zarejestrowania Świętego Mikołaja (Kurt Russell) na filmie prowadzi do nieoczekiwanej podróży, o której większość dzieci mogłaby tylko pomarzyć. Po wypatrzeniu Mikołaja dzieci zakradają się do jego sań i powodują wypadek, który zagraża podtrzymaniu świątecznej tradycji. Tej szalonej nocy Kate i Teddy pracują razem z Mikołajem — jakiego jeszcze nie znaliście — i jego lojalnymi elfami, by uratować Boże Narodzenie, zanim będzie za późno.
 
2
plakat filmu Facet na święta
SERIAL
Hjem til jul
2 sezony
30 min.
2019
7,1 12 429 ocen społeczności
1 792 chce zobaczyć
Zmęczona uszczypliwymi komentarzami rodziny wieczna singielka Johanne postanawia szybko znaleźć partnera, którego mogłaby zabrać do domu na święta.
 
1
plakat filmu Klaus
FILM
36 min.
2019
8,2 47 247 ocen społeczności
7 231 chce zobaczyć
Jesper (Jason Schwartzman) okazuje się najgorszym studentem w historii akademii listonoszy i zostaje przeniesiony na mroźną wyspę za północnym kołem podbiegunowym, gdzie skłóceni mieszkańcy rzadko ze sobą rozmawiają, a o pisaniu listów nie ma nawet mowy. Jesper jest już bliski rezygnacji, gdy znajduje wsparcie u miejscowej nauczycielki o imieniu Alva (Rashida Jones) i poznaje Klausa (nagrodzony Oscarem J.K. Simmons), tajemniczego stolarza, który mieszka samotnie w chatce pełnej własnej roboty zabawek. Ta wyjątkowa przyjaźń przywraca radość życia w Smeerensburg, skłaniając sąsiadów do hojności i wprowadzając nowe, pełne magii zwyczaje, jak wieszanie skarpet na kominku