Raimi o związku między "Doktorem Strange'em 2" a "Spider-Manem 2"

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Raimi+o+zwi%C4%85zku+mi%C4%99dzy+%22Doktorem+Strange%27em+2%22+a+%22Spider-Manem+2%22-137318
W lutym ujawniono, że za kamerą kontynuacji "Doktora Strange'a" zatytułowanej "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" może stanąć Sam Raimi. Reżyser "Spider-Mana" i "Martwego zła" zabrał wreszcie głos w sprawie i potwierdził swój udział w projekcie.

GettyImages-492533980-2.jpg Getty Images © Daniel Zuchnik

Co ciekawe, Raimi ma już drobny związek z postacią Doktora. W jego "Spider-Manie 2" znalazła się przecież scena, w której J. Jonah Jameson próbuje wymyślić pseudonim dla Doktora Octopusa i jedną z propozycji, jakie podrzuca mu jego asystent jest właśnie... Doktor Strange. Reżyser odniósł się teraz do tej sceny.

Jako dziecko uwielbiałem Doktora Strange'a. Zawsze jednak był dla mnie gdzieś za Spider-Manem i Batmanem, prawdopodobnie piąty na liście najlepszych superbohaterów. Był jednak niezwykle oryginalny, powiedział Raimi. Ale kiedy umieściliśmy to małe nawiązanie w "Spider-Manie 2" nie miałem pojęcia, że kiedyś będę kręcił o nim film. To dla mnie bardzo zabawne, że ten dialog pojawił się w filmie. Chciałbym móc przewidzieć, że będę zaangażowany w ten projekt.

Film ma być powiązany fabularnie z serialami "Loki" oraz "WandaVision" - w obsadzie pojawi się nawet Elizabeth Olsen jako Scarlet Witch.

Zdjęcia miały ruszyć w maju, ale z wiadomych względów zostały przesunięte na później. Premierę zaplanowano na 5 listopada 2021.
Udostępnij: