Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Deadpoola%22+zekranizuje+%22Neuromancera%22-124413

Reżyser "Deadpoola" zekranizuje "Neuromancera"

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Po raz kolejny wraca w Hollywood pomysł ekranizacji kultowej powieści SF Williama Gibsona "Neuromancer". Tym razem za projektem stoi 20th Century Fox, które przekazało go w ręce reżysera "Deadpoola" Tima Millera. Producentem będzie Simon Kinberg (cykl "X-Men").

Neuromancer-e1488584887969.jpg


Akcja "Neuromancera" rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Książka opowiada historię Case'a, hakera spędzającego większą część czasu w cyberprzestrzeni, który zajmuje się kradzieżą danych. Pewnego dnia chłopak zostaje schwytany i pozbawiony możliwości dostępu do sieci. Po jakimś czasie pojawia się u niego tajemniczy zleceniodawca o nazwisku Wintermute, który umożliwia mu powrót do cyberprzestrzeni i przyjmuje go w poczet swojej grupy hakerów. Ich zadaniem jest infiltracja ogromnych korporacji.

Filmowa wersja powieści Gibsona była w planach Hollywood już kilka razy. Najbliżej realizacji obraz był w 2011/12 roku. Wtedy to za reżyserię odpowiadał Vincenzo Natali, a na gwiazdy widowiska wskazywani byli Mark Wahlberg i Liam Neeson. Film miał już nawet plakat, a do sieci trafiły storyboardy. Ostatecznie jednak projekt trafił do kosza.

Ponownie o "Neuromancerze" zrobiło się głośno w 2015 roku. Wtedy producentem był Lucas Foster, który twierdził, że zainteresował filmem chińskich inwestorów. Ta wersja jednak dość szybko zniknęła.

"Neuromancer" to jeden z dwóch projektów Millera powstających dla 20th Century Fox. Reżyser przygotowuje również ekranizację "Influx". Film ma być pierwszą częścią kinowej trylogii.

Oddzielnie Miller związany jest z nowym "Terminatorem". Obecnie nadzoruje prace grupy scenarzystów, którzy mają przygotować zarys widowiska.

3 21

zobacz też: