Rebel Wilson dołącza do ruchu #MeToo. Aktorka opowiedziała o molestowaniu na planie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Rebel+Wilson+do%C5%82%C4%85cza+do+ruchu+MeToo.+Aktorka+opowiedzia%C5%82a+o+molestowaniu+na+planie-146550
Rebel Wilson dołącza do ruchu #MeToo. Aktorka opowiedziała o molestowaniu na planie
źródło: Getty Images
autor: Vivien Killilea
Rebel Wilson ujawniła, że była seksualnie napastowana podczas pracy nad filmem. Aktorka nie zdradziła nazwiska osoby, która dopuściła się wobec niej tych czynów, przyznała jednak, że chodzi o mężczyznę, który partnerował jej na planie. Do zdarzenia miało dojść jeszcze przed powstaniem ruchu #MeToo.

Rebel Wilson ofiarą niewłaściwego zachowania na planie. Aktorka opowiada o szczegółach sytuacji i podjętych krokach


W wywiadzie udzielonym magazynowi "People" Wilson przyznała, że padła ofiarą molestowania na planie. Występujący z nią aktor, którego nazwiska nie podała, miał wezwać ją do pokoju, a następnie zdjąć spodnie. Innym razem w obecności swoich znajomych zachęcał ją do lubieżnych czynów. Aktorka powiedziała, że zrobiła wszystko, aby osoby z branży wiedziały, do czego doszło. Niestety przed powstaniem ruchu #MeToo niewiele wskórała, naraziła się za to na odwet ze strony agresora. Miał on próbować zniszczyć ją i jej karierę. 

Wilson, która ukończyła prawo na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii, wykorzystała swoją wiedzę do udokumentowania zdarzenia. Po złożeniu oficjalnej skargi do reprezentującej jej agencji i studia odpowiedzialnego za produkcję filmu dowiedziała się, że inne osoby także zgłaszały niewłaściwe zachowania ze strony jej agresora.

Odkryłam, że jestem chyba czwartą osobą, która skarży się na tego gościa. Jego zachowanie było obrzydliwe, ale wiele kobiet przeszło przez coś znacznie gorszego – powiedziała. Jak na razie nie doczekała się oficjalnej odpowiedzi na swoje zgłoszenie. Zapytano ją nawet, dlaczego zdecydowała się kontynuować pracę "z tym okropnym człowiekiem". Powinnam była wyjść. To nie było tego warte – przyznała. Ale jednocześnie pomyślałam "No cóż, zrób, co należy, bądź profesjonalistką i dokończ film". Teraz w życiu bym się na to nie zgodziła. Gdyby podobna sytuacja miała miejsce teraz, broniłabym się jeszcze bardziej ze względu na odwagę kobiet, które przerywając milczenie, dały mi tę możliwość.

Najważniejsze filmy Rebel Wilson


Rebel  Wilson to urodzona w Australii aktorka i komiczka. W jej filmografii znajdziemy liczne komedie: trzy części "Pitch Perfect", "Sztanga i Cash", "Jak to robią single", "Jojo Rabbit", "Jak romantycznie!" czy "Oszustki". Aktualnie możemy oglądać ją w produkcji Netfliksa pt. "Powrót do liceum". Zobaczcie jej zwiastun: