Reynolds o przyczynach porażki "Green Lantern" i sukcesu "Deadpoola"

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Reynolds+o+przyczynach+pora%C5%BCki+%22Green+Lantern%22+i+sukcesu+%22Deadpoola%22-120890
Gdybyście kiedyś mieli wątpliwości i zastanawiali się, dlaczego "Deadpool" jest filmem dobrym, a "Green Lantern" złym, gwiazdor obydwu komiksowych superprodukcji, Ryan Reynolds, spieszy z odpowiedzią.


W wywiadzie z Entertainment Weekly aktor mówił: "Deadpool" zawsze wiedział, czym chce być. Z "Green Lanternem" było inaczej, nikt nie wiedział, jaki film właściwie robi. Nie oznacza to wcale, że cała ekipa niezwykle zdolnych mężczyzn i kobiet nie dała z siebie wszystkiego, aby film był dobry. Przeciwnie. Jednak całość padła ofiarą tradycyjnego hollywoodzkiego planu: najpierw plakat, potem data premiery, a na koniec scenariusz. Wtedy była to dla mnie duża szansa, więc byłem bardzo podekscytowany i nie zastanawiałem się dwa razy.

W dalszej części rozmowy Reynolds przyznaje też, że próbował przepchnąć pomysł na solowy film o Deadpoolu już pomiędzy porażką w postaci "X-Men Genezy: Wovlerine" a "Green Lanternem". Napisałem do Foxa list, w którym tłumaczyłem, dlaczego to ma szansę się udać. To było w noc przed tym, jak przyjąłem rolę Green Lanterna. Byłem jak pan młody przy ołtarzu i próbowałem przekonać kobietę, która miała wątpliwości: zostaniesz moją żoną? - mówił aktor - Ale dla studia ten projekt po prostu nie był atrakcyjny, widzieli w tym zbyt zachowawczą adaptację.

Paradoksalnie, kasowa porażka filmu o przygodach Zielonej Latarni uniemożliwiła realizację sequela i "uwolniła" Reynoldsa od tej postaci. Tylko dzięki temu mógł on wyśmiewać ją później w "Deadpoolu". Podobnie zresztą jak samego Deadpoola, którego zagrał w filmie o przygodach Logana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones