Scarlett Johansson wreszcie zarobi tyle, co Evans i Hemsworth

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scarlett+Johansson+wreszcie+zarobi+tyle%2C+co+Evans+i+Hemsworth-130283
Marvel nagradza cierpliwość? Po zagraniu Czarnej Wdowy w sześciu filmach studia Scarlett Johansson wreszcie zarobi na roli tyle, co jej wcielający się w superbohaterów koledzy.


Za występ w "Black Widow" aktorka ma otrzymać gażę w wysokości 15 milionów dolarów. Podobne wynagrodzenie otrzymali Chris Evans i Chris Hemsworth za powrót do ról Kapitana Ameryki i Thora w tegorocznym widowisku "Avengers: Wojna bez granic". Panowie zarobili tyle samo również na solowych filmach o przygodach swoich postaci, "Kapitanie Ameryce: Wojnie bohaterów" i "Thorze: Ragnaroku".

Za swój debiut w roli Czarnej Wdowy (w "Iron Manie 2") Johansson otrzymała podobno niską siedmiocyfrową sumę - niską zwłaszcza w porównaniu z 50 milionami dolarów, jakie "wyciągnął" z filmu Robert Downey Jr. Dla porównania Brie Larson za swój superbohaterski - pierwszoplanowy - debiut w "Kapitan Marvel" otrzyma 5 milionów dolarów.

Informację o gaży Johansson potwierdziło wiele rzetelnych źródeł. Oficjalne stanowisko Marvela w sprawie brzmi jednak następująco: Nasza polityka polega na nieupublicznianiu wysokości gaż ani szczegółów kontraktów.

Nieznane są również szczegóły fabuły "Black Widow". Podobno będzie to prequel pokazujący losy bohaterki, kiedy była jeszcze rosyjskim szpiegiem. Najnowszą wersję scenariusza przygotowała Jac Schaeffer. Za kamerą stanie Cate Shortland.
Udostępnij: