Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Scenariusz+%22Diuny%22+w+koszu.+Morel+marzy+o+3D-57820

Scenariusz "Diuny" w koszu. Morel marzy o 3D

Jak informowaliśmy na stronach Filmwebu "Dune", czyli adaptacja "Diuny" Franka Herberta ma nowego reżysera. Jest nim Pierre Morel, autor "Uprowadzonej" i "Pozdrowień z Paryża". Teraz wiemy także, iż projekt będzie miał kompletnie nowy scenariusz.

dune_final2.jpg
W jednym z ostatnich wywiadów Morel przyznał, że scenariusz przygotowany dla Petera Berga przez Josha Zetumera ("007 Quantum of Solace") wylądował w koszu i cały proces przygotowania fabuły startuje od zera. Do tej pory wydawało się, że nowy scenarzysta dokona jedynie przeróbek w tekście Zetumera. Morel jednak stwierdził, że jego wizja tak bardzo różni się do tego, co chciał przygotować Berg, że nie sposób ich pogodzić.

Morel poruszył oczywiście kwestię 3D, która dziś tak gorączkuje wszystkich w Hollywood. Reżyser stwierdził, że na razie jest za wcześnie na deklaracje. Przyznał jednak, że marzy o wersji trójwymiarowej twierdząc, że "Diuna" idealnie nadaje się do tego medium.

Akcja powieściowej "Diuny" rozgrywa się w dalekiej przyszłości we wszechświecie zjednoczonym pod rządami Imperatora. Na pustynnej planecie Arrakis wydobywa się melanż, substancję dzięki której możliwe są podróże kosmiczne i przewidywanie przyszłości. Głównym bohaterem jest Paul Atryda następca tronu nowego zarządcy planety. Jednak Paul okaże się kimś znacznie więcej, rozpoczynając łańcuch zdarzeń, który odmieni oblicze planety i całego galaktycznego imperium.

zobacz też: