Disney: kupuje scenariusz nowych "Piratów z Karaibów". Scenarzysta: szok!

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scenarzysta+o+nowych+%22Piratach+z+Karaib%C3%B3w%22%3A+Byli%C5%9Bmy+pewni%2C+%C5%BCe+Disney+tego+nie+kupi-151985
Disney: kupuje scenariusz nowych "Piratów z Karaibów". Scenarzysta: szok!
Craig Mazin, twórca takich seriali jak "Czarnobyl" i "The Last of Us", jest zaskoczony, że Disney kupił scenariusz reboota "Piratów z Karaibów", którego jest współautorem. Latem 2020 roku media obiegły informacje, że planowana jest szósta część popularnej serii, a główna rola przypadła Margot Robbie. Przeczytaj: Margot Robbie gwiazdą nowych "Piratów z Karaibów"? 

GettyImages-1486220808.jpg Getty Images © Amanda Edwards
Craig Mazin


Scenarzysta reboota "Piratów z Karaibów" zaskoczony zainteresowaniem Disneya


O planach na dalsze losy "Piratów z Karaibów" Craig Mazin opowiedział w rozmowie z Los Angeles Times. Scenarzyście zależało na współpracy z Tedem Elliotem, czyli współautorem trzech części cyklu: "Klątwy Czarnej Perły", "Skrzyni umarlaka" i "Na nieznanych wodach". Wspólnie przedstawili swój projekt Disneyowi, nie spodziewali się jednak pozytywnego odbioru. Ku ich zaskoczeniu wytwórnia dała im zielone światło.
 
Przedstawiliśmy pomysł i sądziliśmy, że nie ma żadnych szans, aby to kupili, bo to zbyt dziwne – powiedział. A oni jednak to zrobili! Potem Elliott napisał fantastyczny scenariusz, ale zaczął się strajk, więc wszyscy czekamy. 

Zobaczcie zwiastun filmu "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara"


Ostatnim filmem z cyklu jest "Zemsta Salazara", która trafiła na ekrany kin w 2017 roku. Film na całym świecie zarobił niecałe 796 milionów dolarów, plasując się na 12. miejscu światowego box office'u. Zobaczcie jego zwiastun: Kim jest Craig Mazin?


Craig Mazin to amerykański scenarzysta, laureat m.in. nagrody Emmy w kategorii najlepszy scenariusz serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego za "Czarnobyl". W jego filmografii znajdziemy również takie tytuły jak "The Last of Us", "Łowcę i Królową Lodu" czy filmy z cyklu "Kac Vegas" i "Straszny film".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones