Scott Derrickson wróci wyreżyserować "Doktora Strange'a 2"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scott+Derrickson+wr%C3%B3ci+wyre%C5%BCyserowa%C4%87+%22Doktora+Strange%27a+2%22-131103
Dobra wiadomość dla fanów "Doktora Strange'a". Reżyser filmu, Scott Derrickson, powróci, by stanąć za kamerą kontynuacji.  


Derrickson był reżyserem i współscenarzystą pierwszego filmu o przygodach mistrza sztuk mistycznych z uniwersum Marvela. Twórca ma również na koncie takie tytuły jak m.in. "Zbaw nas ode złego", "Sinister" i "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia".

Obecnie trwają poszukiwania scenarzysty projektu. Marvel chce podobno, by tekst był gotowy w 2019 roku, a zdjęcia ruszyły w 2020 roku. Premiera będzie miała miejsce prawdopodobnie w maju 2021.

W rolę tytułowego bohatera ponownie wcieli się Benedict Cumberbatch, powróci też Benedict Wong w roli jego kolegi po fachu, Wonga. (UWAGA! SPOILER Z "AVENGERS: WOJNY BEZ GRANIC") Strange'a widzieliśmy ostatnio, kiedy zdematerializował się jako jedna z wielu ofiar pstryknięcia Thanosa. Możemy jednak spodziewać się, że po wydarzeniach z "Avengers: Endgame" (premiera 25 kwietnia 2019) doktor wróci do zdrowia i będzie gotowy na swój kolejny solowy film.