Seyfried obok Hollanda w serialu o mordercy z wieloraką osobowością

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Seyfried+obok+Hollanda+w+serialu+o+mordercy+z+wielorak%C4%85+osobowo%C5%9Bci%C4%85-145561
Seyfried obok Hollanda w serialu o mordercy z wieloraką osobowością
źródło: Getty Images
autor: Steven Ferdman
Amanda Seyfried dołączyła do Toma Hollanda w obsadzie 10-odcinkowego pierwszego sezonu serialu-antologii "The Crowded Room", tworzonej dla Apple TV+. Scenarzystą i producentem wykonawczym jest Akiva Goldsman ("Piękny umysł", "Star Trek: Picard"), a za kamerą stanie Kornél Mundruczó ("Cząstki kobiety").

"The Crowded Room" – o czym opowie serial?Pierwszy sezon antologii będzie wzorowany na życiu samego scenarzysty serialu oraz na książce Daniela Keyesa. "Człowiek o 24 twarzach" to biografia Billy'ego Milligana, w 1977 roku oskarżonego o zbrojną napaść i gwałty. Linią obrony była niepoczytalność ze względu na wieloraką osobność (dziś nazywana dysocjacyjnym zaburzeniem osobowości), a uniewinniający wyrok został pierwszym tego typu w historii Stanów Zjednoczonych.

Getty Images © Kevin C. Cox

Tom Holland

Holland, który jest także producentem wykonawczym projektu, wcieli się w postać inspirowaną Milliganem. Seyfried zagra Ryę, psycholog, która mierzy się z najtrudniejszym przypadkiem w swojej karierze. Stawiając dobro pacjentów na pierwszym miejscu, cały czas stara się radzić sobie jako samotna matka.

"The Crowded Room" pierwotnie miało powstać jako film. Na przestrzeni lat chęć jego wyreżyserowania wyrażali: James Cameron, David Fincher, Steven Soderbergh, Danny DeVito, Todd Field i Joel Schumacher. Z kolei wśród gwiazd, które mogły zagrać Billy'ego byli: Leonardo DiCaprio (liczył na to pod koniec lat 90.) i Colin Farrell (był zaangażowany do wersji Schumachera w połowie pierwszej dekady tego wieku).

Amanda Seyfried – skąd znamy aktorkę?Seyfried od najmłodszych lat pracowała jako modelka. Aktorskim przełomem okazał się dla niej występ jako Karen we "Wrednych dziewczynach" Marka Watersa. Na koncie ma role w filmach "Mamma Mia!" i "Mamma Mia! Here We Go Again", "Chloe", "Zabójcze ciało", "Listy do Julii", "Wciąż ją kocham", "Wyścig z czasem", "Les Misérables: Nędznicy", "Ted 2" czy "Pierwszy reformowany". W 2021 roku zdobyła nominację do Oscara za rolę Marion Davies w filmie "Mank" Davida Finchera.

Zwiastun filmu "Mank"

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej oscarowej ANKIECIE, w której możecie głosować na swoich faworytów. TUTAJ znajdziecie nominacje do 94. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones